1 Dakikada Yorgana Nevresim Takma Yöntemi

1 Dakikada Yorgana Nevresim Takma Yöntemi

Ev işleri arasında hanımların pek de sevmediği işlerin başında nevresim değiştirmek geliyor desek abartmış olmayız. Kış aylarının gelmesi ile hayatımıza yeniden katılan yorganlar ve en sevdikleri giysiler olan nevresimlerle sizin de başınız beladaysa size pratik bilgiler vermeye hazırız. Dört kişilik bir aile olduğunuzu düşünelim ve her hafta nevresim takımlarını değiştiriyorsunuz. Şimdiye kadar bu iş en az bir saatinizi alıyordur kesin. Eskiden yorgan kaplanırdı ki o iş de en az üç dört saat sürerdi. Günümüzde nevresim takımı modelleri de çağa ayak uydurup fermuarlı ya da düğmeli hazırlanarak kullanıma sunuluyor. Buradaki amaç hanımların işlerini biraz da olsa hafifletmek olsa gerek diye düşünüyoruz.

1-dakikada-yorgana-nevresim-takma-yontemi-1

Bugünün pratik bilgiler köşesindeki konumuz bir dakikada nevresim takma yöntemi olacak. Şaşırdığınızı görür gibiyiz, iyi de nasıl olacak bu iş diye sorarsanız kısaca anlatmaya çalışalım.

1-dakikada-yorgana-nevresim-takma-yontemi-2

Öncelikle nevresiminizi yatağa ters olarak sereceksiniz. Buradaki püf noktası nevresimin ters seriliyor olması hanımlar. Hemen pratik bir bilgi daha verelim, dilerseniz nevresimlerinizi tersten yıkayıp ütüleyerek bu işe ayıracağınız süreyi de kısaltabilirsiniz. İkinci olarak yorganı ters çevirdiğiniz nevresimin üzerine köşeleri üst üste gelecek şekilde yaymanız gerekiyor. Ardından nevresimi ve yorganı uzun tarafından üçe katlıyorsunuz. Açık olan kenar mutlaka üstte kalmalı ve size bakacak şekilde olmalı. Bu işlemi yaptıktan sonra iç tarafta kalan yorganı, nevresimin size bakan açık kenarından dışa doğru çevirmeye başlıyorsunuz.

1-dakikada-yorgana-nevresim-takma-yontemi-3

Yani nevresimin yaydığınız tersini, yorganı rulo halinde çevirerek düzüne getirmiş oluyorsunuz hanımlar. Yapacağınız son bir işlem kaldı: Nevresimin açık kenarından elinizi içeri sokarak nevresimle yorganınızın köşelerini buluşturmak. İnanın uygulaması, anlatımımızı okumanızdan çok daha kısa süren nevresim giydirme işinin bu kadar basit olmasına şaşıracak ve bundan sonra her zaman bu şekilde nevresim değiştireceksiniz.

1-dakikada-yorgana-nevresim-takma-yontemi-4

Güzellik ve bakım kategorimizdeki onlarca bilgi ilginizi çekecektir. Beğendiğiniz sayfalarımızın linkini sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız seviniriz.

1-dakikada-yorgana-nevresim-takma-yontemi-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ