1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları- Resimli 1 Mayıs Mesajları

1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları- Resimli 1 Mayıs Mesajları

1 mayıs emekçi ve işçi bayramı bugün tüm ülkede işçiler tarafından kutlanıyor. İşçi ve emekçilerin haklarını aradığı bu önemli günde günü kutlayacağınız en güzel işçi bayramı resimlerini sizler için derledik. 

Tarihi çok eskiye dayanan İşçi Bayramı emekçilerin ve işçilerin haklarını aradığı, uğradıkları haksızlıklar için grevler gösteriler yaptığı, işverenin işçiye nasıl davrandığını ifade ettiği önemli bir gündür. Ülkemizde işçilerin yaşadığı birçok zorluk bulunmaktadır. Düşük maaş, çok çalışma, eksik sağlık hakları, eksik yan haklar derken işçiler hayat mücadelesinde oldukça zorlanmaktadır. Üstüne birde çoğu işyerinde iş sağlığı ve güvenliğinin olmaması da eksik konular arasında yer almaktadır.

Çocuk işçiler ise en büyük problemlerimiz arasında yer almaktadır. Günümüzde binlerce cinsel kadın işçilerde bulunmaktadır. Türkiye de binlerce işçi her geçen gün daha ağır şartlarda çalışmaktadır. İşveren ucuz ama çok çalışan işçi istediği sürece Türkiye’nin işçi sorunu sürekli artacağa benziyor.

İş sağlığı ve güvenliği konusu ise ülkemizde başlı başına bir sorundur. İşçi servisleri kazaları, işyeri kazaları derken binlerce kişi ölmektedir.

Taksim meydanı her ne kadar kanlı olarak da hatırlansa da 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramının simgesi haline gelmiştir. Her yıl 1 Mayıs tarihinde İstanbul Taksim meydanında tüm işçi ve emekçiler toplanıp sorunlarını dile getirip gösteriler yapmaktadır.

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Resimli Mesajlar

İşçi ve Emekçi bayramını herkesle paylaşıp kutlamak için sizler için hazırladığımız resimli mesajları kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ