Reklam

18 Aylık Bebeklerin Gelişimi Nasıldır? 18 Aylık Bebek Neler Yapar?

Reklam
Reklam

Bebek bakımı ile ilgili merak edilenler arasında bebeklerin hangi aylarda neleri yapabildikleri, gelişimlerinin hangi aylarda nasıl ilerlediği gibi konular da yer alır. Bebek gelişimi ile ilgili 18 ay bebek gelişimi konusunu merak eden annelerin bu sorusunun detaylı cevapları yazımızın devamındadır.

18 Aylık Bebek Gelişimi

18 aylık ani 1.5 yaşında olan bebeklerin en hareketli dönemlerinden biri bu dönemdir. 18 aylık olan bebeklerde beslenme düzeni değiştiği gibi uyku düzeni değişir, ilgi alanları farklılaşır, oynadıkları oyunlar değişir ve odak noktaları değişir. Annelerin sabırlı olmaları gereken önemli dönemlerden biri bebeklerinin 18 alık olduğu dönemdir.

18 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı?

Sağlıklı ve 18 aylık bebek kaç kilo olmalı? sorusu da annelerin merakını uyandırır. 18 aylık bir bebeğin kilosu kızlarda 10.2 kilogram civarında, erkeklerde de 10.9 kilogram civarında olmalıdır. 18 aylık bebek boyu ise kız bebekler için 80.7 santimetre, erkek bebekler için de 82.3 santimetre kadardır. 18 aylık bebeğin baş çevresi uzunluğu kızlar için 46.2 santimetre, erkekler için 47.4 santimetre olarak belirtilebilir. Ancak bu ölçüleri genetik faktörleri de hesaba katarak incelemekte fayda vardır.

18 Aylık Bebekler Neler Yapar?

Anne – babalar çocuklarının gelişimini gün gün, hatta saat saat takip ederek değişiklikleri fark etmeye çalışırlar. Gelişimine devam eden bir bebek sürekli olarak değişiklikler gösterir. 18 aylık bebek neler yapar? Sorusu koşabileceği, artık çatal ve kaşığı tek başına kullanamaya başlayabileceği, topa tekme atabileceği şeklinde cevaplanabilir.

18 Aylık Bebekler Ne Kadar Konuşur?

Bebeklerin her ay kelime dağarcıkları biraz daha genişler ve yeni kelimeler öğrenerek söylemeye başlarlar. 18 aylık bebekler 50 civarında kelime bilebilir. İlgiyle orantılı olarak değişen bu sayı bazı bebeklerde çok daha fazla olabilir. Bu aylarda bir bebek artık tek seferde söylenen iki aşamalı komutları yerine getirmeye, işaret edilen bir şeye doğru gitmeye, sorulduğunda kendi vücudundaki bir başkasının vücudundaki bir yeri göstermeye, resmi gösterilen objeleri tanımaya başlamıştır. 18 aylık bebeklerle iletişim kurmak kendi isteklerine bağlıdır.

Sonrakini düzenle 4 Kasım 2020 9:38 am

Reklam

Rasgele Konular

  • Bebek Battaniye Modelleri

Tığ işi ponponlu bebek battaniyesi yapımı

Tığ işi ponponlu bebek battaniyesi yapımı çok amaçlı örgü modeli olarak kullana bileceğiniz tığ işi… Devamını oku

3 saat önce
  • Lif Modelleri

Yeni incili papatya güzeli yuvarlak lif yapımı

Yeni incili papatya güzeli yuvarlak lif yapımı bir önceki paylaşımımız da kare papatya güzeli lif… Devamını oku

4 saat önce
  • Lif Modelleri

Yeni yaprak esintisi lif modeli yapılışı

Yeni yaprak esintisi lif modeli yapılışı görselliği harika model lif yapımı çeyizlerin gözdesi olabilecek lif… Devamını oku

4 saat önce
  • Örgü Şapka ve Bere Modelleri

Ayıcık bebek bere modeli yapılışı

Ayıcık bere modeli yapılışı figürlü bere modeli arayanlar için çocukların severek kullanacağı bere modelini kolaylıkla… Devamını oku

1 gün önce
  • Tunus İşi

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Merhabalar Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Modelleri ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli ziyaretçilerimiz… Devamını oku

2 gün önce
  • Tunus İşi

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Yeni Model Yapımı ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli… Devamını oku

2 gün önce
Reklam