23 Nisan Çocuk Bayramı Ne Zaman? 23 Nisan Tatili Kaç Gün?

23 Nisan Çocuk Bayramı Ne Zaman? 23 Nisan Tatili Kaç Gün?

Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına sayılı günler kaldı. 23 Nisan Çocuk Bayramı bu yıl hangi güne denk geliyor, 23 Nisan tatili kaç gün sorularının cevabını buradan öğrenebilirsiniz.

23 Nisan Çocuk Bayramı Ne Zaman?

Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı pazartesi gününe denk geliyor. 23 Nisanın hafta başı olan pazartesi gününe gelmesi ise öğrencileri oldukça sevindirdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında tüm dünyadan çocuklar Türkiye’ye gelip bayramı burada kutlamaktadırlar. Mustafa Kemal Atatürk bu günü tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. Bu yüzden tüm dünyada coşku ile kutlanmaktadır. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle her okulda ve şehirde geleneksel etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca çocuklar bugünde yüksek makamlardaki kişilerin koltuklarına oturma şansını da elde etmektedir. Dil, dil, ırk ayrımı olmadan tüm dünya çocuklarını kutladığı bugün için şimdiden hazırlıklar başladı. Tüm dünyada Türkçe öğrenen çocuklar bugünde özel davetler ile Türkiye’ye gelmektedirler.

23 Nisan Çocuk Bayramı Ne Zaman?

23 Nisan Tatili Kaç Gün?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl pazartesi gününe denk geldiği içi sadece o gün tatil olacak. Ama cumartesi ve pazar günü ile birlikte çocuklar toplamda 3 gün tatil yapmış olacaklar. 24 Nisan salı günü tekrardan okullarda ders başı yapılacak. Çoğu kişi bayram tatilinin pazartesi ve salı günü olacağını bekliyordu. Ama çocuklar için kötü haber geldi ve sadece pazartesi günü resmi tatil olacak.

23 Nisan Tatili Kaç Gün?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ