Canım Anne

45 Yaş Üzeri Cilt Bakımı

45 Yaş Üzeri Cilt Bakımı

Vücudumuzun en büyük organı deridir. Bu yüzden derinin korunması ve bakımı çok büyük önem taşımaktadır. Cildimiz yaş ilerledikçe değişir, eski güzelliğini giderek kaybetmeye başlar. Kırışıklık ve lekelenmeler oluşmaya başlar. Cildinizin erken yaşlarda yaşlanmasını istemiyorsanız dengeli ve düzenli beslenmeli, stresten uzak durmalı, bol sebze meyve tüketmeli, ağır kozmetik ürünlerden uzak durmalı, alkol sigara gibi kötü alışkanlıklardan kaçınmalı, kafeinli çay ve kahve tüketimini azaltmalı ve düzenli olarak spor yapmalısınız.

45-yas-uzeri-cilt-bakimi-5

Bunlara dikkat ederseniz yaşlanmayı geciktirmiş olursunuz. Ama ne kadar dikkat edersek edelim belli bir yaşa gelindiği zaman cildimize etkileri olmaktadır. Kırışıklık ve yaşlanmanın getirdiği cilt bozuklukları belli bir yaştan sonra cildinizde belirmektedir. Doğru bakım uygulayarak bu etkileri en aza indirmek mümkündür. Öncelikle cilt temizliğinize dikkat etmelisiniz. Düzenli olarak her gün cilt temizliğinizi yapmalısınız. Ancak cilt temizliği yaparken cilt tipinize uygun ürünler kullanmanız da fayda vardır. Eğer cildiniz çok kuru ise düzenli olarak nemlendirici kullanabilirsiniz.

45-yas-uzeri-cilt-bakimi-4

Cildinizi temiz tutarak, nemlendirme ve serum, maske uygulayarak canlı ve dinç tutabilirsiniz. Alkollü ve aşırı kimyasal içeren ürünlerden kaçınmalısınız. Bunun yerine hafif ve doğal ürünleri, doğal maskeleri tercih etmeniz cildiniz için daha uygun olacaktır.

45-yas-uzeri-cilt-bakimi-3

Cildinizi olumsuz koşullardan korumak için her gün düzenli olarak cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirmeniz iyi olacaktır. İçerisinde A, C, E vitaminlerini barındıran doğal kozmetik ürünleri kullanmanız yaşlanmanın belirtilerini azaltacak ve cildinizin daha genç görünmesini sağlayacaktır. Bu vitaminleri içeren cilt serumları kullanabilirsiniz. Cildinizin daha canlı ve iyi göründüğünü göreceksiniz.

45-yas-uzeri-cilt-bakimi-2

Cildinizi korumak ve daha iyi görünmesini sağlamak için bunlara dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Özellikle de sağlıklı ve dengeli beslenme cildimiz için büyük önem taşımaktadır.

45-yas-uzeri-cilt-bakimi-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ