5 Adet Kolay ve Kendi Yapabileceğiniz Duvar Dekoru

5 Adet Kolay ve Kendi Yapabileceğiniz Duvar Dekoru

Özellikle hanımların dekorasyona ne kadar düşkün oldukları herkesçe bilinmektedir. Halılardan duvarlara kadar pek çok alanda sıklıkla dekoratif örnekler evlerde yer bulmaktadır. Bunların birçoğu hanımların kendi yaratıcı zekasından kaynaklanmaktadır. Bazı durumlarda duvarları boyamak ya da duvar kağıtlarıyla süslemek son derece zor ve maliyetli olabilmektedir. İşte tam da bu zamanlar için hem ucuz hem de aynı zamanda işçiliğe gerek duymaksızın tek başınıza yapabileceğiniz belirli dekorlar bulunmaktadır.

Bu dekorları bizzat kendinizi küçük maliyetlerle yapabilir, aynı zamanda ise duvarlarınıza yapıştırabilirsiniz. Aynı zamanda yapıştıra tercih etmeseniz de kendi başınıza duvarlarınızı boyayabilir ve böylelikle hayallerinizdeki resmi duvarlarınıza taşıyabilirsiniz.

Elbette özellikle evli olan birçok çift duvar süslemede birbirlerinin baş harflerini değişik bir tasarım içinde duvara işlemeyi ya da çeşitli yapışkanlar hazırlamayı tercih ediyorlar.

Hal böyle olunca da ortaya çok renkli ve birbirinden değişik tarzda tasarım orya çıkıyor. Bunun dışında tamamen hayal gücünüze bağlı olarak sayısız örnek de duvarlarınızda işlemek üzere oluşturulabilmektedir.

İsterseniz duvarlarınıza o an ne düşünüyorsanız onu çizebilir, yıldızlar, gezegenler ya da çeşitli hayvan resimleriyle istediğiniz şekilde döşeyebilirsiniz. Bunun dışında dikkat çeken diğer bir detay da baskı stiliyle şekiller oluşturmak olacaktır. Bulmuş olduğunuz herhangi bir kartonpiyere ya da duvarda herhangi bir iz çıkaracağınızı düşündüğünüz bir kağıda renkli kalemlerle boyama yapabilir değişi şekiller çizebilirsiniz.

Daha sonra çizmiş olduğunuz bu şekilleri duvarınıza sırasıyla boydan boya baskı yapabilir ya da belirli alanları baskılama yöntemiyle kaplayabilirsiniz. Baskı yönteminde en çok kullanılan desen gökkuşağı deseni olarak ortaya çıkmaktadır. Siz de evlerinize birbirinden farklı onlarca deseni tasarlayabilir ve duvarlarınızı hayal ettiğiniz türden duvarlara dönüştürebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ