Adam Otunun İnanılmaz Faydaları Nelerdir?

Adam Otunun İnanılmaz Faydaları Nelerdir?

Adam Otunun İnanılmaz Faydaları Nelerdir?

Adam otu olarak bilinen bitki insan gövdesine benzemesi nedeniyle bu ismi almıştır. Diğer adları Abdüsselam otu, insan otu ve Adem otudur. Şifalı bir bitki olarak bilinen adam otu çeşitli rahatsızlıkların bitkisel tedavisinde kullanılır. Bu bitkiyi diğer şifalı bitkilerden ayrı tutan en önemli özelliği kokusunun kötü olmasıdır.

Adam otu evlerde bitkisel tedavilerde kullanılması ile birlikte ilaç yapım endüstrisinde de kullanılmaktadır. Eczacılıkta ciddi bir yeri olan adam otu şeklinden dolayı dikkat çekmekte ve bu adı almaktadır. Adam otunun faydaları nelerdir? diye merak eden canimanne.com takipçileri için aşağıda bu faydaları sıraladık.

 

Adam Otunun Bilinen Faydaları Nelerdir?

  • Cinsel gücü artırması ile bilinir.
  • Ağrı kesici ve sakinleştirici özelliğe sahiptir.
  • Egzama gibi benzeri cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
  • Kabızlığa iyi gelmesi ile bilinir.
  • Spazm çözücü etkiye sahiptir.
  • Sivilcelere uygulandığında faydalı olduğu görülmüştür.

Adam Otunun İnanılmaz Faydaları Nelerdir

Adam Otu Merhemi Neye İyi Gelir?

Adam otu bitkisi aşağıda anlatacağımız işlemden geçirilerek merhem haline getirildikten sonra egzama hastalarının tedavisinde deriye uygulanmak suretiyle kullanılır. Ağrı kesici özelliği ile de bilinen adam otu merhemi egzamaya çok faydalıdır.

Adam Otu Nerde Yetişir?

Adam otu denilen bitki Akdeniz Bölgesi’nde ve Ege Bölgesi’nde yetişir. Özellikle Antalya civarındaki boş tarlalarda kendiliğinden yetişir ve sıkça görülür. Adam otunun zehirli olduğu da bilinir. Bu yüzden mutlaka profesyonel birinden yardım alarak kullanılmalıdır.

Adam Otu Nasıl Kullanılır?

Adam otu kullanımı için bu bitki sonbahar aylarında toplanır ve güneşte kurutulur. Daha sonra kökü kazınır ve toz haline getirilir. Elde edilen bu toz bir miktar su ile karıştırılıp adam otu merhemi elde edilir.

Adam Otunun İnanılmaz Faydaları Nelerdir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ