Canım Anne

Adet Ağrılarına İyi Gelen Yöntemler

Adet Ağrılarına İyi Gelen Yöntemler

Adet ağrılarına iyi gelen yöntemler nelerdir, adet ağrısını durdurmak için doğan tedaviler ve daha fazlasını içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Adet her kadının her ay yaşadığı bir döngüdür. Adet dönemlerinde kadınların çoğu normalden daha farklı hisseder. Hem fiziki hem de ruhsal olarak yaşanılan bu değişikliklerin yanında ağrılı bir adet dönemi de kötüdür. Sinirlilik, agresif davranışlar veya çok fazla duygusal bir hal içinde olmak adet döneminde hormonların etkisi ile olmaktadır. Ağrı ise kasıklarda ve karın bölgesinde hissedilir. Bazı kadınlar her ay adet ağrısı nedeniyle hastanelik olabilmektedir. Adet ağrılarına karşı ilaç kullanmak istemiyorsanız sizler için hazırladığımız yöntemleri deneyebilirsiniz.

Adet Ağrılarına İyi Gelen Yöntemler

  • Her kadının bildiği en etkili yöntem sıcak su torbasıdır. Sıcak su torbasını karın bölgesi üzerinde tutun. Bu yöntem sizi rahatlatıp kan akışını sağlayacaktır.
  • Regl döneminde vücut magnezyum kaybeder. Buda sancılara neden olabilmektedir. Bu durumu engellemek için bitter çikolata tüketebilirsiniz.
  • Eğer kan şekeriniz düşüyorsa sabah kalktığınızda mutlaka birşeyler yiyin. Aksi takdirde an şekerini düşecek ve daha fazla adet sancısı çekersiniz.
  • Aynı şekilde eğer düşük tansiyona sahipseniz adet dönemi öncesinde ve adet döneminde kendinizi aç bırakmamaya dikkat edin. Bunun yanı sıra sancıyı azaltmak için ayaklarınızı yüksek bir yerde tutup tansiyon değerlerinizin düzelmesini sağlayabilirsiniz.
  • Sancılıyken çok fazla ayakta durmamaya ve dinlenmeye özen gösterin.
  • Eğer adet döneminde bağırsaklarınız da ağrıyor ishal oluyorsanız bol bol su içmeye özen gösterin.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ