Canım Anne

Ağız Gargarasının Zararları

Ağız Gargarasının Zararları

Ağız gargarasının zararları nelerdir, diş beyazlatıcı macunlar ve gargaralar sağlık mı içeriğimizden tüm detayları ile bulabilirsiniz.

Çoğumuz dişlerimizi fırçaladıktan sonra genellikle gargara yaparız. Gargara yaparak ağız içinde kalan kirlerden kurtulmaya çalışırız. Yemeklerden sonra ağızda kalan kırıntılar temizlenmediğinde mikropların çoğalmasına neden olur. Bu yüzden mutlaka günde en az 2 kere özellikle de yemeklerden sonra ağız içi ve dişleri temizlemek gerekir. Sürekli kullanılan alkollü gargaralar uzmanlar tarafından pek de önerilmektedir. Bu gargaralar masum görünse de zararları ve bıraktığı kalıcı hasarlar oldukça fazladır. Aşağıdan ağız gargarasının zararları nelerdir madde madde öğrenebilirsiniz.

Ağız Gargarasının Zararları

  • Sürekli gargara kullanmak zamanla tat duygusunun bozulmasına ve tat kaybına neden olmaktadır.
  • İçerisinde yer alan alkol nedeniyle diş minesinde zayıflamalar meydana gelebilmektedir.
  • Diş etlerinde yanma, ağrı ve gevşeme gibi durumlara neden olabilmektedir. Buda yemek yerken yanma ve ağrı hissi yaratmaktadır.
  • Son zamanlarda yapılan araştırmalarda ağızda yer alan yararlı bakterilerin de uzaklaşmasına neden olmaktadır. Özellikle de tansiyon ve kalp hastalarının kullanmaması önerilmektedir.
  • Piyasada satılan alkol oranı yüksek gargaralar yerine doktorların önerdiği tıbbi gargaraları kullanmanız ağız sağlığınız açısından daha yararlı olacaktır.

Aşağıdan doğal gargara tarifine ulaşabilir sağlıklı ve ağzınıza zarar vermeyecek gargara yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ