Canım Anne

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir

Ağız-Kokusu-Nasıl-Önlenir

 

İnsanlar sabahları uykudan kalktığında nefesler inanılmaz derecede kötü kokar. Bu kokuyo insan kendisi bile hissedebilir. Bazen eşinizle, dostlarınızla konuşurken ağzınızı kapatarak konuşmak zorunda kalabilirsiniz. Bazı durumlarda ise siz konuşurken konuştuğunuz kişi sizden uzak durmaya çalır. Bazende karşınızdaki kişinin yüzü kokudan dolayı değişir. Bu durumlarda ağız kokunuza acil çözüm bulmanız gerekiyor.

Yapmanız gereken ilk şey ağız kokusunun kaynağının ne olduğunu bulmanız gerekiyor. Çünkü ağız kokusunun birçok nedeni bulunuyor.

Ağız kokusunu gidermek için bazı sebze ve bitkiler kullanabilirsiniz. İlk tavsiyemiz elma, armut ve havuç. Bu sebze ve meyvelerin içerisindeki gıda lifi tükürüğü temizler. Aynı anda güzel tadı sayesinde nefesi ferahlatır.

Taze Nane Yaprağı : Soğan ve sarımsak gibi çok fazla koku yapan sebzeleri kullandıktan sonra taze nane yaprakları bu kokuyu alır.
Tarçın Kabukları : Tarçın kabuklarının içerisinde özel bir yağ bulunmaktadır. Bu yağ ağızda bulunan bakterileri yok etmede çok iyidir.
Ağız Kokusu İçin Limon : Günlük hayatta özellikle çay ile beraber kullanılan limon ağız kokusunu yok etmede çok önemlidir. Bir limoni ikiye bölerek iyiyebilirsiniz.
Ağız Kokusu İçin Maydanoz : Maydanoz nefes ferahlatmada oldukça etkili bir bitkidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın