Ağlayan Bebeği Sakinleştirmenin Yolları

Ağlayan Bebeği Sakinleştirmenin Yolları

Yeni annelerin en zorlandığı konulardan biri olan ağlayan bebeği sakinleştirmenin yollarını aramaktır. Bu konu da çok fazla zorlanan annelerimiz, artık sabır gösterme konusunda da pek hassasiyetli olduğu söylenemez. Çok çabuk sabrının taştığı görülmekle beraber aslında çözümlerin çok basit olduğunu da bilmeniz gerekmektedir. Ağlayan bebeklerin birçoğu aslında çok basit sebeplerden dolayı ağladığını, çözümlerin de bir o kadar kolay olduğunu anlamış olmanız gerekmekte ve biraz da olsa anlayışlı, sabırlı olmanız gerekmektedir.

aglayan-bebegi-sakinlestirmenin-yollari-5

Daha ilk bebeğini kucağına alan annelerimiz bu konu da tecrübesiz olduklarından yapılacak olanları pek bilinmediğinden elleri kollarına rahatlıkla dolaşabilir. Elbette daha deneyimli olan annelerimizden destek almamız da gerekecektir. Birçok annemizin yaptığı hatalardan biri de bebeği susturmak adına kucaktan kucağa taşınır, ayakta sallanır, çarşafın ortasına konup saatlerce sallama ihtiyacı duyar.

aglayan-bebegi-sakinlestirmenin-yollari-4

Hal bu ki annelerimiz, kendileri de bu kadara eziyet çekmek zorunda değillerdir. Bebeği sakinleştirecek yollardan biri de düzenli emzirmekten geçer. Bebeğinizle daha sakin konuşursanız onun sakinleşmiş olduğunu da görebilirsiniz.

aglayan-bebegi-sakinlestirmenin-yollari-3

Bebeğin iletişimi bu sayede sağlamış olduğunu bilmeniz gerekecektir. Konuşamadıkları için istedikleri ya da sıkıntılarını bu yöntemle anlatmaktadırlar. Temiz hava da bebeklerimize iyi gelen yöntemlerden biridir. Hava ile temas etmesini sağlayabilirsiniz.

aglayan-bebegi-sakinlestirmenin-yollari-1

Uyku düzenlerine, yemek saatlerine de dikkat etmeniz gerekir. Düzenini değiştirecek her şeyden uzak durun. Annemizin kendi fiziki ve ruhen tavırları da çok önemlidir. Bebek annenin durumunu hisseder ve buna karşı tepki olarak da ağlamayı tercih eder. Bulundukları ortamın ışığından, havanın sıcak ya da soğuk oluşundan bile ağlayan bebekler sakinleştirmek adına ufak ayrıntı gibi gözükenlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sayede bebeğinizin neye ağladığını çok kısa süre de öğrenmiş olacaksınız ve ona göre hayatınızın düzenini sağlayacaksınız.

aglayan-bebegi-sakinlestirmenin-yollari-2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ