Canım Anne

Ağlayan Bebeği Susturma Yöntemleri

Ağlayan Bebeği Susturma Yöntemleri

Özellikle yeni doğan ve sürekli ağlayan bebekleri susturma yöntemlerinin hepsini içeriğimizden detaylı olarak bulabilirsiniz.

Yeni doğmuş bebekler özellikle akşam saatlerinde ailelerini uyutmazlar. Bunun nedeni karınların aç olması, altlarının kirli olması veya huysuz hasta olmalarından kaynaklanıyor olabilir. Çoğunun ağlamasında ki ana neden ise huysuzluk ve gaz problemidir. Bebekler çoğu zaman ağlama krizlerine girerler. Böyle durumlarda bebekleri sakinleştirmek genellikle annelerin üstüne düşer. Çocukları ile aralarındaki bağ daha kuvvetli olan kısaca onların dilinden anlayan annelere özel ağlayan bebekleri susturma yöntemlerini derledik.

Ağlayan Bebeği Susturma Yöntemleri

  • Bebeğiniz eğer ağlıyor ve susmuyor ise suyu seviyorsa mutlaka sıcak bir duş aldırın. Sıcak duş onun mayışmasına ve uykusunun gelmesine neden olacaktır.
  • Bebekler masajı sever. Bu nedenle göbek, bel , avuç, bilek ve saç kısmına yumuşak hareketler ile masaj yapabilirsiniz. Masaj yaparak ona dokunmanız hem rahatlamasını sağlayacaktır hem de ağlamasını engelleyecektir.
  • Sevdiği bir melodiyi mırıldanabilir veya ninni açıp sakinleşmesini sağlayabilirsiniz. Hemen hemen her bebek dinlendirici müziklerde rahatlayıp ağlamayı keserler.
  • Onu şaşırtacak sesler çıkarıp dikkatini çekebilirsiniz.
  • Sırtını sıvazlayıp gazını çıkarmaya çalışın. Sırtını sıvazlamanız ve varsa gazının çıkması oldukça rahatlatıp sakinleştirecektir.
  • İmkanınız var ise balkon, bahçe gibi açık alanlara çıkartın. Temiz hava onu sakinleştirebilen bir etkiye sahiptir.
  • Ayak bileklerine ve ayak tabanına parmaklarınız ile yumuşak masajlar yapabilirsiniz.
  • Bebeğiniz yukarıda saydıklarımızı yapmanıza rağmen ağlamaya devam ediyorsa sağlık sorunu olabilir. Bu yüzden mutlaka bir uzmana göstermenizi tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi