Canım Anne

Ahmet Maranki den Sağlık ile ilgili tavsiyeler

Ahmet Maranki den Sağlık ile ilgili tavsiyeler

Ahmet Maranki den Tavsiyeler

MANTAR
….
Mantar; sıcak, nemli ve havasız ortamda çoğunlukla ayak parmaklarının aralarına yerleşip, çoğalır.

Ayak Mantarı, ayak, çorap ve ayakkabı ile oluşan terleme sonucu ortaya çıkar.

Ayak Mantarı; aşırı derecede kaşıntı ve koku yapar. Bulaşıcıdır.

Öncelikle ayağı temiz ve kuru tutmak gerekir. Günlük ayak yıkayıp, iyice kurutmak ve temiz çorap giymekte fayda var. Giyilen ayakkabının havalandırılması, gerekirse pudralanması da gerekir.

Ayak Mantarı için Bitkisel Tedaviler:

* Çay ağacı yağı : Yeteri kadar suya, 40 damla çay ağacı yağı ekleyin. Ayaklarınızı bu suda 10 dakika bekletin. Ayak banyosundan sonra ayaklarınızı havluyla kurulayın ve saç kurutme makinesiyle ayaklarınınızda hiç nem kalmayıncaya kadar kurutun. Tırnaklar kesilmiş olmalı. Tırnakların altında dahi hiç nem kalmamalı. Azıcık bir nem bile mantarın yaşamını sürdürmesine yeter. Ayaklarınızı iyice kuruttuktan sonra mantarlı bölgeye birkaç damla çay ağacı yağı sürün

…..

* Zeytin yaprağı ekstresi kullanın : Zeytin ağaçı bakteri, mantar ve parazitlere karşı korunmak için kendi antibiyotiğini üretir. Zeytin yaprağı ekstresi mükemmel bir antiviral ajandır. Ayrıca zeytin yaprağı ekstresi uçuk, grip, bakteri, sıtma, mantar, iltihap, yüksek kan basıncı, diyabet, kronik halsizlik ve soğuk algınlığı için de kullanılabilir.

…..

* Sarımsak dilimleri ya da suyu kullanın : Mantarlı bölgeye sarımsağı dilimleyerek koyun ya da sarımsak suyunu sürün. Üzerine çoraplarnızı giyin ve gün boyu orda durmalarını sağlayın. Bu yöntem mantar ilaçlarından daha etkilidir.

…..

* Paudarco çayı için : Ayaklarınızı 10 poşet paudarco çayının demlenmesiyle elde edilen suyla 10 dakika banyo edin.

…..

* Çorapları hergün değiştirin. Ayaklarınızı kuru tutun : Mantar nemli ortamda yaşar ve çoğalır.

…..

* Aspirin ile tedavi edin : Altı tane asprini yarım bardak sirkede ezin.İyice çalkalayın ayaklarınızı temizleyip kuruttuktan sonra uygulayın.3 gün boyunca ya da mantar kaybolana kadar günde 3 kere uygulayın.

…..

* Aloe vera jeli kullanın : Aloe vera anti mantar özelliğe sahiptir.Mantarlı bölgenin üzerine sürün.

…..

* Aynısafa ile tedavi edin : Aynısafa anti mantar özelliğe sahiptir.Aynısafa kremi yada aynısafa çiçeklerinin kaynama suyuyla yapılan ayak banyoları mantar tedavisinde etkili olur.

Kaynak:www.maranki.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın