Canım Anne

Ahşap mobilyalarımızda oluşan çizikleri nasıl yok edebiliriz (ÇÖZÜM)

Ahşap mobilyalarımızda oluşan çizikleri nasıl yok edebiliriz (ÇÖZÜM)

ahşaplardaki çizikleri yok etme

Ahşap mobilyalarımızda ki çiziklerle başınız derde ise buyurun sizlere yardımcı olabilecek anlatım

Çizilen mobilyaya nasıl rötuş yapabiliriz?

Çizilen parke, pencere, çerçeve, kapı, banyo dolabı, mobilya gibi tüm ahşap yüzeylerde taşınırken veya zaman içinde oluşan derin ve yüzeysel çizikleri, oyukları, ezik ve çatlakları, darbeye ve aşınmaya bağlı yıpranmış, hasar görmüş ahşap mobilyaları yenilemek için mobilya rötuş kalemi, ahşap dolgu kalemi ve ahşap dolgu tamir macunu kullanabiliriz.

Mobilya rötuş kalemini şu şekilde kullanabiliriz: Çizikler yüzeysel ise, tamirini yapacağımız ahşap malzemenin renginde bir rötuş kalemi ile çiziklerin üzerinden yavaşça ve bastırmadan geçeriz. Fazlalığını vakit geçirmeden temiz ve yumuşak bir bez ile alırız.

Mobilyanızdaki çizikler derin ise, çatlak ve çukurlar varsa ahşap dolgu kalemi veya ahşap dolgu macunu kullanabiliriz. Uygulaması ise son derece basittir.

Mobilyadaki çukur bölgeler dolana kadar ahşap dolgu kalemi ile ileri geri hareket ederek süreriz. Fazlalıkları ise temiz ve yumuşak bir bez ile alırız.

Ahşap dolgu macunu kullanmak için çizik, çatlak ve çukur bölgelerin tamamen temizlenmesi gerekir. Bu bölgeler dolana kadar malzemenin renginde tamir dolgu macunu ile 15 dakika ara ile dolgu işlemi yapılır. Yüzey dolduktan sonra ince bir zımpara ile çizmeden düzeltilir. Macunun kapağı her kullanımın ardından iyice kapatılmalıdır. Kapak açık alır ve macun sertleşirse su ile ıslatılarak kullanıma hazır hale getirilmesi gerekir

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın