Reklam

Ailenizle Yapabileceğiniz Açık Hava Aktivitesi Fikirleri

Reklam
Reklam

Sürekli evde, kapalı alanda olmak ebeveynler kadar çocukları da olumsuz olarak etkilemektedir. Temiz hava almayan, enerjisini atamayan çocuklar daha huysuz ve agresif oldukları bilinmektedir. Sizde bunun gibi etkilere maruz kalmamak ve çocuklarınızın maruz kalmasını önlemek için açık hava aktiviteleri yapabilirsiniz. Açık hava aktiviteleri sadece yaz için yapılmaz, kış ayları içinde oldukça verimlidir. Soğuktan ve kardan korkmayın, temiz hava her zaman iyi gelecektir.

Özellikle de ülkemizde yeni doğmuş bebekleri kolay kolay dışarı çıkarmazlar. Aslında bu oldukça yanlış bir davranıştır. Onların da temiz hava almaya ihtiyaçları vardır. Deneyin ve görün daha rahat ve sakin olduklarını fark edeceksiniz.

Sizde ailenizle beraber açık hava aktiviteleri yapmak ister misiniz? Sizin için bir araya getirdiğimiz oldukça iyi fikirler vardır. Bunlardan bir kaçı şunlardır. Ormana doğru bir yolculuk hem sizin hem çocuklar için oldukça iyi gelecektir. Ormandan yapabileceğiniz en iyi şey doğa yürüyüşüdür. Çocuklarınızla yaptığınız bu orman yürüyüşünde birçok şey gözlemleme şansınız da vardır. Ağaçlar, yapraklar, kozalaklar, kuşlar vesaire birçok farklı gözlemleme şansını yakalamış olursunuz. Ormandaki farklı minik sesleri dinleyerek küçük oyunlar oynayabilirsiniz.

Bahçeniz veya sokağınız için ağaçlara kuş yuvaları yapabilirsiniz. Çocuklarınız için oldukça eğlenceli olacak ve çevre ile ilgili daha duyarlı bireyler olarak büyüyeceklerdir. Yuvalara gelen kuşları inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Çocuklarınız ile doğada vakit geçirirken çeşitli deneyler yapabilirsiniz. Bir bardak sıcak suyu ne kadar sürede soğur? Kartopu kaç dakika da erir? Doğada nasıl ateş yakılır? Bu ve benzeri konularda çocuklarınız ile beraber deneyler yapabilir ve oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kar yağdığı zaman dışarı çıkmaktan çekinmeyin. Kartopu oynayın, kardan adam yapın.

Sonrakini düzenle 4 Ocak 2017 7:29 am

Reklam

Rasgele Konular

  • Lif Modelleri

Yeni kese lif modeli yapılışı

Yeni kese lif modeli yapılışı bir önceki paylaşımımız da yuvarlak modelini paylaştığımız modelin bugün kese… Devamını oku

37 dakika önce
  • Lif Modelleri

Yeni kare lif modeli kutu tekniği yapılışı

Yeni kare lif modeli kutu tekniği yapılışı kolay kutu tekniği lif örneği arayanlar için harika… Devamını oku

1 saat önce
  • Takı Tasarım
  • Takılar

Tuğralı sallantılı küpe yapımı

Tuğralı sallantılı küpe yapımı kendin yap köşemizde şık küpe yapabilirsiniz. Hanımlarımızın takı tasarımlarına ilgisi oldukça… Devamını oku

23 saat önce
  • Bebek yelekleri

Dikişsiz tığ işi bebek yelek modeli yapımı

Dikişsiz tığ işi bebek yelek modeli yapımı V yakalı düğme detayı kullanımı olmayan tığ işi… Devamını oku

1 gün önce
  • Lif Modelleri

Yeni menekşe lif modeli yapımı

Yeni menekşe lif modeli yapımı mor menekşe çiçeği sevenler için çiçek teması lif modeline taşınmıştır.… Devamını oku

1 gün önce
  • Bebek Battaniye Modelleri

Tığ işi ponponlu bebek battaniyesi yapımı

Tığ işi ponponlu bebek battaniyesi yapımı çok amaçlı örgü modeli olarak kullana bileceğiniz tığ işi… Devamını oku

2 gün önce
Reklam