Canım Anne

Ajurlu kazak anlatim

Ajurlu kazak anlatim

 

Malzeme:Wool Soft
Renk No: 4040 (3 yumak)
Sis No: 5.5
Örgü Sekli: Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü, ajur modeli, harasoNot: Modelimizde kullandigimiz renk numaralari nakoya aittir. Örnegimizin diyagramini yazimizin sonunda bulabilirsiniz.
Yapilisi:ARKA: 75 ilmek baslanir, 3 cm 1+1 lastik örülüp, diyagramdaki modele geçilirken ilk sirada 10 ilmek arayla 7 defa 1 er ilmek kesilerek 68 ilmege düsülür. Beden boyu 26 cm oldugunda reglan kol kesimi için her iki taraftan 9 defa; 3 ilmek beraber alinarak 2 ilmek kesilirö85seklinde kesim islemi uygulanir. Beden boyu 40 cm örülerek yaka için ilmekler ortalanir ve ortadaki 12 ilmek yardimci bir siste bekletilirken, omuzlarda kalan 10’ar ilmek 3 asamada kesilerek bitirilir.
ÖN: Arka beden gibi örülür. Beden boyu 40 cm örülerek yaka için ilmekler ortalanir ve ortadaki 8 ilmek yardimci bir siste bekletilir. Yakanin her iki tarafindan 1 er ilmek daha yardimci sise alinir, ayni sirada omuzlarda kalan 10’ar ilmek 3 asamada kesilerek bitirilir.
KOLLAR: 85 ilmek baslanir, 5 cm 1 +1 lastik örülüp, diyagramdaki model uygulanir. Kol boyu 21 cm oldugunda reglan kol kesimi için her iki taraftan, 16 defa; 3 ilmek beraber alinarak 2 ilmek kesilir. Kol boyu 31 cm de kalan 21 ilmek yardimci sise alinarak bekletilir. Diger kol da ayni sekilde örülür.
HAZIRLANISI: Bekletilen 62 ilmek kol + beden + kol + beden seklinde siralanarak 4 cm haraso örülüp, bitirilir.

(click picture to enlarge) resimlerin üzerine tiklayarak büyük hallerini görebilirsinizAjurlu kazak anlatim

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status