Canım Anne

Ajurlu kazak anlatim

Ajurlu kazak anlatim

 

Malzeme:Wool Soft
Renk No: 4040 (3 yumak)
Sis No: 5.5
Örgü Sekli: Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü, ajur modeli, harasoNot: Modelimizde kullandigimiz renk numaralari nakoya aittir. Örnegimizin diyagramini yazimizin sonunda bulabilirsiniz.
Yapilisi:ARKA: 75 ilmek baslanir, 3 cm 1+1 lastik örülüp, diyagramdaki modele geçilirken ilk sirada 10 ilmek arayla 7 defa 1 er ilmek kesilerek 68 ilmege düsülür. Beden boyu 26 cm oldugunda reglan kol kesimi için her iki taraftan 9 defa; 3 ilmek beraber alinarak 2 ilmek kesilirö85seklinde kesim islemi uygulanir. Beden boyu 40 cm örülerek yaka için ilmekler ortalanir ve ortadaki 12 ilmek yardimci bir siste bekletilirken, omuzlarda kalan 10’ar ilmek 3 asamada kesilerek bitirilir.
ÖN: Arka beden gibi örülür. Beden boyu 40 cm örülerek yaka için ilmekler ortalanir ve ortadaki 8 ilmek yardimci bir siste bekletilir. Yakanin her iki tarafindan 1 er ilmek daha yardimci sise alinir, ayni sirada omuzlarda kalan 10’ar ilmek 3 asamada kesilerek bitirilir.
KOLLAR: 85 ilmek baslanir, 5 cm 1 +1 lastik örülüp, diyagramdaki model uygulanir. Kol boyu 21 cm oldugunda reglan kol kesimi için her iki taraftan, 16 defa; 3 ilmek beraber alinarak 2 ilmek kesilir. Kol boyu 31 cm de kalan 21 ilmek yardimci sise alinarak bekletilir. Diger kol da ayni sekilde örülür.
HAZIRLANISI: Bekletilen 62 ilmek kol + beden + kol + beden seklinde siralanarak 4 cm haraso örülüp, bitirilir.

(click picture to enlarge) resimlerin üzerine tiklayarak büyük hallerini görebilirsinizAjurlu kazak anlatim

Average rating 0 / 5. 0

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ