Reklam

Ajurlu örgü başlama tekniği yapılışı

Reklam
Reklam

Ajur etek ucu nasıl başlanır ? ajur örgü başlama tekniği nasıl yapılır ?

Ajur örgü başlama tekniği yapılışı bir çok örgü modelinde tercih edebilirsiniz. Etek ucu kısmında dilim modelini sevenler için harika görselliği olan modelimizi siz değerli örgü sevenlerin beğenisine sunuyoruz. Bebek hırka modelleri, kazak, bebek ceket örgü modellerinde kullanabilirsiniz.

Özellikle yelek modellerinde oldukça şık durmaktadır. Yelek modelini boy kısmını uzun yaparak dilim detaylarını oldukça güzel görüneceğini göreceksiniz. Yine tercih sizlerin beğenisine kalmıştır. Yeni örgü modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız.

Ajurlu örgü başlama tekniği yapılışı

Orta kalınlıkta ip kullanımı

3 Numara şiş

Model anlatımında 2 dilim gösterilmiştir.

İlk olarak 33 ilmek şişe atalım, iki diş haraşo örelim ve sonrasında model kurulumuna başlayalım, isterseniz model kurulumuna direk başlayabilirsiniz.

Kenar ilmeği düz olarak örelim ve bir artırma yapalım, altı düz ilmek örelim ve üç ilmeği birlikte örelim altı ilmeği düz örelim, bir arttırma bir örelim bir arttırma altı ilmek düz örelim, tekrar üç ilmeği birlikte örelim, altı ilmeği düz örüp sırayı tamamlamış oluyoruz.

Kenar ilmeği haroşa örelim kalan bütün ilmekleri ters örgü olarak örelim. Arka yüzünde hiç bir işlem yapmadan örüyoruz. Son ilmeği yine haroşa örüyoruz. Detaylı anlatım için videomuzu izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Örgü modelleri, örgü ve el işleri, şiş örgü modelleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Orgu hayatım_ youtube kanalına çok teşekkür ediyoruz.

Ajurlu örgü başlama tekniği yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Sonrakini düzenle 18 Mart 2020 8:30 pm

Reklam

Rasgele Konular

  • Tunus İşi

Tunus işi gül motifi yapımı

Tunus işi gül motifi yapımı birçok alanda kullanabilirsiniz. Örgü modellerinde işinize çok amaçlı kullanabileceğiniz gül… Devamını oku

1 gün önce
  • Çanta

Çok kolay tığ işi çanta yapımı

Çok kolay tığ işi çanta yapımı örgü çantası olarak kullanabileceğiniz. Elinizdeki malzemelerle kısa sürede tığ… Devamını oku

2 gün önce
  • Lif Modelleri

Farklı yeni kutu tekniği kare lif yapımı

Farklı yeni kutu tekniği kare lif yapımı görsel çizgileri oldukça güzel olan yapımı kolay lif… Devamını oku

2 gün önce
  • Örgü Modelleri
  • Tunus İşi
  • Video
  • Video Galeri
  • Videolu Örgü Tarifleri

Tunus İşi Yeni Model ve Yapımı

Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Modelleri ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli ziyaretçilerimiz den… Devamını oku

4 gün önce
  • Tunus İşi

Tunus İşi Kol Kesimi Yapılışı

Merhabalar arkadaşlar sizlerden gelen istek üzerine Tunus İşi Videolu anlatımlara devam ediyoruz. Bu videomuz da Tunus… Devamını oku

4 gün önce
  • Bebek Battaniye Modelleri

Tığ işi süper battaniye modeli yapılışı

Tığ işi süper battaniye modeli yapılışı kolay tığ işi örgü modeli arayanların çok beğeneceği harika… Devamını oku

4 gün önce
Reklam