Altın Değerinde Bir Tarif!

Altın Değerinde Bir Tarif!

Altın değerinde bir tarifle daha karşınızdayız hanımlar. Metabolizmanızı hızlandıracak, yağ yakmanızı kolaylaştıracak ve kilo vermenize destek olacak bu mucizevi karışımı hazırlamak oldukça kolay. Diyet yaparken tüketebileceğiniz bu değerli karışımda neler var önce buna bir göz atalım dilerseniz.

zencefil-zerdecal-tarcin-yogurt-diyeti-2

Karışımınızın ana maddesi 5 yemek kaşığı yoğurt olacak. Ancak tam yağlı yoğurt yerine yarım yağlı yoğurdu tercih ederseniz yağ yakmanız hızlanacaktır. Yoğurdu tek başına tüketseniz bile göbek bölgesinde yağların % 80’ini yaktığını hatırlatalım. Karışım için bize gereken diğer malzemeler ise 1 çay kaşığı zencefil, 1 çay kaşığı zerdeçal, 1 çay kaşığı tarçın olacaktır. Yoğurt kürünüzü malzemelerin hepsini iyice karıştırarak kolayca hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz bu karışıma 1 çay kaşığı zeytinyağı da ilave edebilirsiniz hanımlar.

zencefil-zerdecal-tarcin-yogurt-diyeti-5

Yoğurt karışımımıza eklediğimiz baharatları incelediğimizde zerdeçalın vücuttaki ayrıca zerdeçalın hafızayı güçlendirdiği de yapılan araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır. Zencefil yağ yakıcı özelliğiyle zayıflamaya yarayan bir baharat olduğu için bu karışımda haklı bir yere sahip olmakta.

zencefil-zerdecal-tarcin-yogurt-diyeti-3

Tarçın ise vücudun kan şekerini dengeleyen ve tokluk hissi veren bir baharat olduğu için mucizevi karışımdaki yerini almakta haklı olarak. Gelelim yoğurt konusuna.. Yoğurt hepimizin bildiği gibi protein ve kalsiyum deposudur. Kalorisi oldukça düşük olan yarım yağlı yoğurt tokluk hissi veren gıdaların başında gelmektedir. Karışımımızdaki baharatlar zencefil, zerdeçal ve tarçın; yoğurt ile birleştiğinde ortaya gerçekten muhteşem bir besin maddesi çıkıyor sevgili hanımlar. Bahsettiğimiz miktardaki yoğurt kürünü günde iki kereden fazla olmamak üzere bir hafta içinde 3 gün tükettiğiniz takdirde metabolizmanız hızlı çalışacak ve yağ yakmanız kolaylaşacaktır. Her zaman hatırlattığımız gibi günde en az 30 dakika egzersiz ya da yürüyüş yapmanız kilo vermenize yardımcı olduğu kadar vücudunuzu da toparlayacaktır.

zencefil-zerdecal-tarcin-yogurt-diyeti-4

Örgü örmeyi seviyorsanız hemen sitemizin tığ işleri ile ilgili kategorisindeki modellere bir bakın hanımlar. Birbirinden yeni örnekler her zaman sürekli güncellenen sitemizin önemli başlıkları arasında yer almaktadır.

zencefil-zerdecal-tarcin-yogurt-diyeti-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ