Amigurumi Noel Baba Yapımı

Amigurumi Noel Baba Yapımı

   Amigurumi ile yapılan oyuncak modellerine her geçen gün yenileri eklenmektedir. El emeği ürünlere verilen değerin artmasıyla beraber örgü oyuncaklara olan ilgi de artmıştır. Her geçen gün yeni modeller, örnekler ortaya çıkmaktadır. Amigurumi oyuncaklar hazır oyuncaklar gibi kimyasal ve plastik malzemeler içermediği için oldukça sağlıklı ve kullanışlıdır. Amigurumi oyuncak çeşitleri çok fazla çeşit ve model barındırmaktadır.

amigurumi-noel-baba-yapimi-5

Amigurumi oyuncak yapacağınız zaman seçtiğiniz ipin kaliteli ve tüylenmeyen bir ip olmasına dikkat etmelisiniz. Böylelikle daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

amigurumi-noel-baba-yapimi-4

Yılbaşının da yaklaşması ile beraber amigurumi yöntemi ile yapılan noel babalar da oldukça ilgi görmeye başlamıştır. Tığ işi bilen ve el becerisi olan bayanların rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır. Sizde çocuğunuz için örüp hediye edebileceğiniz gibi bir sevdiğiniz içinde örüp hediye edebilirsiniz.

amigurumi-noel-baba-yapimi-3

Amigurumi noel baba yapımı için gerekli olan malzemeler ten rengi, beyaz, siyah, kırmızı kalın pamuklu iplik, makas, iğne, tığ, boncuk elyaf sizin için yeterli olacaktır. Öncelikle noel babanın kafasını örerek başlayabilirsiniz. Yüz ve burun kısmını ten rengi iplik ile sakal ve bıyık kısmını ise beyaz iplikle sık tığ işi örgü ile örerek tamamlayınız. Daha sonra ise noel babanın gövdesini kırmızı iplik ile başlayıp kenar kısmını beyaz iple örerek bitiriniz.

amigurumi-noel-baba-yapimi-2

Kollarını ise ten rengi ile başlayıp ellerini belirterek kırmızı ile devam ederek tamamlayınız. Siyah iple yine sık tığ işi örgüsü ile bacaklarını örünüz. Bu parçalarını iğne ile birbirine ekleyerek bütünleştiriniz. İçini elyaf ile doldurmayı unutmayınız. Daha sonra ise noel babanın şapkasını kırmızı ve ucunu beyaz iple örerek tamamlayıp kafasına dikiniz. En son ise siyah iple gözlerini işleyip işlemi tamamlayınız.

amigurumi-noel-baba-yapimi-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ