Amigurumi Salyangoz Yapımı

Amigurumi Salyangoz Yapımı

 

   Amigurumi yöntemi ile yapılan oyuncaklara her geçen gün yenileri eklenmektedir. El örgüsü ürünlere verilen değerin yeniden artmasıyla beraber amigurumi de yeniden gelişmeye ve yeni modeller ortaya çıkmaya başlamıştır. Hiç şüphesiz ki örgü oyuncaklara çocuklarınızda bayılacaklar. Hazır bir oyuncak alıp hediye etmektense, kendi el emeğiniz ile ördüğünüz yaptığınız bir oyuncağı hediye etmek çok daha iyi olacaktır. Örgü ucu olmayan bir deniz gibidir. Sizde dilediğiniz oyuncak modelini örgü ile rahatlıkla örebilirsiniz. Çocuklarınız için yapabileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye olarak yapabilirsiniz.

amigurumi-salyangoz-yapimi-3

Amugurumi modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Her geçen günde bu modellere yenileri eklenmektedir. Son zamanlarda fazlasıyla ilgi kaynağı olmayı başaran amigurumi oyuncakların yapımı da oldukça keyifli ve kolaydır.

amigurumi-salyangoz-yapimi-5

Şimdi sizlerle beraber amigurumi salyangoz yapımı aşamalarını inceleyeceğiz, anlatacağız. Öncelikle gerekli olan malzemeleri almanız iyi olacaktır. Açık ve koyu mavi renk kalın pamuklu iplik, nokta yapmak için renkli keçeler, tığ, iğne, amigurumi gözler, boncuk elyaf ve makas sizin için yeterli olacaktır.

amigurumi-salyangoz-yapimi-4

Malzemelerinizi aldıktan sonra koyu mavi renk ile gövdesini yuvarlak bir şekilde sık tığ örgüsü ile örünüz ve içini elyaf ile doldurunuz. Daha sonra ise kafa ve boyun kısmını komple açık mavi renk ile örerek içini yine elyaf ile doldurunuz. Bu iki parçayı birleştiriniz.

amigurumi-salyangoz-yapimi-2

Daha sonra ise amigurumi gözlerini yüzüne ekleyiniz. Salyangozun antenlerini yine açık mavi rengini kullanarak yapıp kafasının üst tarafına ekleyiniz. En son ise renkli keçelerden kesmiş olduğunuz minik yuvarlak parçaları salyangozunuzun üstüne çeşitli yerlerine dikiniz. Artık salyangoz amigurumi yapımını tamamlamış olacaksınız. Bu sevimli salyangozu çocuğunuza hediye edebilirsiniz. Birbirinden sevimli diğer modellerimiz için sitemizdeki görselleri incelemeye devam edebilirsiniz.

amigurumi-salyangoz-yapimi-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ