Canım Anne

Ana Kucağı ve Kanguru Aılrken Nelere Dikkat Etmeli?

Ana Kucağı ve Kanguru Aılrken Nelere Dikkat Etmeli?

Ana kucağı ya da kanguru anne için pratik olmalıdır. Sırt ağrısına, bel ağrısına veya omuz ağrısına yol açmamasına dikkat etmeliyiz. Destek yerleri çok olursa taşımada kolaylık olur.

Ana kucağı alırken bebek için dikkat edilecek tarafı ise doğal anne kucağı gibi olmalıdır. Bebeği rahatsız etmemeli tıpkı annesinin kollarındaymış gibi rahat hissetmelidir. Özellikle erkek bebekleri için dikkat edilmeli ve testisine baskı uygulamayacak kangurular tercih edilmelidir.  Bebek kanguru üzerinde uykuya daldığı zaman başını tutacak daha veya sola düşmesini engelleyecek baş aparatının olmasına dikkat edilmelidir.

ana-kucagi-kanguru-ailrken-nelere-dikkat-etmeli

Ana kucağı kanguru seçerken diğer bir dikkat edeceğimiz konu ise bebeğin vücut yapısında herhangi bir bozulma yaşanmayacak bir kanguru seçmektir. Eğer vücut yapısını bozmaya müsait bir kanguru kullanılırsa ilerde de çocuklarda vücut yapısının bozulmasından dolayı sıkıntı yaşanır. Bu yüzden bu konuda çok titiz davranmak gerekir.

ana-kucagi-kanguru-ailrken-nelere-dikkat-etmeli

Bebeğin rahat etmesi için terletmeyen bir kumaşa sahip olmalıdır. Özellikle de erkek bebekleri sıcağı sevmezler ve bu durum onlar için hiçte iyi olmaz sürekli mızmızlanıp ağlayabilirler. Hem ebeveynleri hem çocukları rahatsız eden bir durum haline gelir. Özellikle yeni doğan bebekler için sırt ve baş aparatı olmasına çok dikkat edilmelidir. Yeni doğan bebeklerin omurgaları henüz tam oturmadığı için sırt aparatı sırt bölgesine destek verirken baş aparatı da uykuda kafasının düşmemesini sağlar.

ana-kucagi-kanguru-ailrken-nelere-dikkat-etmeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ