Canım Anne

Anneler Günü 2018 Hangi Gün Kutlanacak?

Anneler Günü 2018 Hangi Gün Kutlanacak?

Her yıl bizi büyütüp besleyen ve bizim için her türlü fedakarlığı veren annelerimizin gününü kutlarız. Annelerimize teşekkür etmek için kaçınılmaz bir fırsat olan Anneler gününde onları mutlu etmek ilk önceliğimiz olmalıdır.

Anneler Günü 2018 Hangi Güne Denk Geliyor?

Anneler günü her yıl 13 Mayıs tarihinde kutlanmaktadır. Bu yıl 13 Mayıs Anneler günü pazar gününe denk gelmektedir. Çoğu kişi şimdiden anneleri için hazırlıklar yapmaya başladı bile. Anneler günü özel ve kutlanması gereken bir gündür. Bizi 9 ay boyunca taşıyan ve zorluklarla doğuran annelerimize bu özel günde onları mutlu edecek bir şekilde davranmamız gerekmektedir.

Anneler Günü 2018 Hangi Güne Denk Geliyor?

Anneler Gününün Tarihçesi

Antik Yunan milletinin ilk defa kutladığı anneler günü bahar aylarında anneleri onurlandırmak amacı ile kutlanırdı. Barışa adanan bir gün olarak bilinen ve 1914 yılında Anneler günü tüm dünyaya resmi olarak duyuruldu. Anneler gününün çıkmasındaki en büyük sebep ise bu yıllarda genellikle zengin ailelerin yanında çalışan kadınların çektiği zorluklara dikkat çekmek ve anne olmanın zorluklarını belirtmekti.

Anneler Gününün Tarihçesi

Anneler Gününün Önemi

Anneler günü kadınların çektiği zorlukların ve bir insan dünyaya getirip onu bir bireye haline getirmenin anlamını bir kez daha vurgulamaktadır. Bizim için zorluklar çeken annelerimizin anneler gününde kalplerini sevgi ile doldurmak onlara teşekkür etmenin en güzel yollarından biridir. Çoğu kişi bu tür özel günleri kapitalizmin kazancı olarak görse de siz böyle bir günde eğer imkanınız var ise ona mutlaka küçük bir hediye alın ya da kendi emeğinizle yapın. Anneler emek verilip yapılan hediyelerden daha çok mutluluk duymaktadır. Çünkü sizi yetiştirmek için oldukça fazla emek vermişlerdir. Emeğe emekle ile karşılık vermek onlar için paha biçilmez bir mutluluk olacaktır.

Anneler Gününün Önemi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi