Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemleri

Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemleri

Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemleri

Tırnaklarınızdaki ojeleri çıkarmak için kullandığınız asetonun içinde pek çok kimyasal içerdiği için tırnak etlerinize, ellerinize zarar verecektir. Bundan dolayı kimyasal içeren asetonu tercih etmek yerine doğal içerikli temizleyiciler ile bu işinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Asetonsuz oje çıkarma yöntemleri arasından birkaçı ise şunlardır;

Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemleri

  • Sirke ve limon: Bir parça pamuğun üzerine sirke ve birkaç damla limon sıkınız. Ardından pamuğu tırnağınızda bir süre bekletiniz. Pamuk ile ovalayınız. Bu işlem asetona göre daha uzun sürse de daha sağlıklı bir yöntemdir. Sizlerde bu pratik ve kolay yöntemi seçerek deneyebilirsiniz.
  • Kastor yağı: Tırnaklardaki ojeleri çıkarmak için en iyi yol kastor yağıdır. Ancak bu yöntemi bilen ve uygulayan sayısı oldukça azdır. Kastor yağını aynı asetonda olduğu gibi pamuğa damlatarak tırnaklarınızı silebilirsiniz. İçerisinde kimyasal barındırmadığı için ellerinize ve tırnak etlerinize zarar vermeyecektir. Güvenle kullanabilirsiniz.
  • Diş macunu: Evde aseton olmadığında diş macununu kullanabilirsiniz. Tırnaklarınızın üzerine bir parça diş macunu sıkınız ve ardından ovalayınız. Oldukça etkili olan bu yöntem her diş macununda aynı sonucu göstermeyebilir.

Bu doğal yöntemleri deneyerek sizlerde doğal olarak tırnaklarınızdaki ojeden kurtulabilirsiniz. Hem sağlıklı hem pratik olan bu yöntemlerden dilediğinizi seçerek uygulayabilirsiniz. Böylelikle de asetonun kimyasal içeren kötü etkilerinden de korunmuş olursunuz.

Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ