Canım Anne

Aşırı Saç Dökülmesinin Sebepleri ve Tedavisi

Aşırı Saç Dökülmesinin Sebepleri ve Tedavisi
  • Saç
  • 11 Mayıs 2018

Saç dökülmesi çeşitli nedenler dolayı yaşanan can sıkıcı bir durumdur. Saç dökülmesini engellemek için sebebini öğrenip ona göre bakım tedavisi yapmak gerekir. 

Aşırı Saç Dökülmesinin Sebepleri

Saç dökülmesi tek bir nedene bağlı değildir. Saç dökülmesi bazı ciddi hastalıkların habercisi bile olabilmektedir. Saç dökülmesinin bilinen genel sebepleri arasında stres, yanlış ürün kullanımı, saçlara çok fazla ısıl işlem yapılması, saçlara çok fazla boya işlemleri yapılması, bazı hastalıkların belirtileri yer almaktadır. Genellikle kullanılan saç ürünleri ve stres saç dökülmesinin ana kaynağıdır. Stres ile birlikte yaşanan hormonsal değişimler saç dökülmesine neden olabilir. Saçınızın neden döküldüğünü anlamak için mutlaka bir uzaman görünmelisiniz. Çünkü saç dökülmesinin nedenini bilmeden çözüm üretmek çok sağlıklı bir hareket olmayacaktır.

Aşırı Saç Dökülmesi Tedavi Yöntemleri

  • Saç dökülmesi kullanılan yanlış saç ürünlerinden dolayı ortaya çıkmış ise ilk iş saç tipine uygun ürünler almaktadır. Doğal yağlar ile bakımlar yapıp saçınızın dökülmesini engelleyebilirsiniz.
  • Soğan suyu saç dökülmesine engel olan mucize çözümlerden biridir. Soğanı kaynatıp daha sonra suyunu saçlarınıza masaj yaparak sürün. En az yarım saat kaldıktan sonra yıkayın. Bu yöntemi haftada 1-2 kez düzenli yaptığınızda saçlarınızda yaşanan dökülmede sona erecektir.
  • Yumurta hem akışkan yapısı hem de içerisinde yer alan yüksek protein seviyesi nedeniyle saç dökülmesi tedavisinde sıkça kullanılan doğal bir yöntemdir. Yumurta ve zeytin yağını çırptıktan sonra saçınıza maske olarak sürüp bekleyin. Daha sonra yıkayın. Bu yöntemi her hafta mutlaka uygulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi