Eski Askılarınızdan Yenilerini Yaratın

Eski Askılarınızdan Yenilerini Yaratın

Üstü kumaş ile kaplı askılar hem dolaplarınıza oldukça yakışır hem de kıyafetlerinizi korur. Bu yüzden sizde kumaş askıları tercih etmelisiniz. Ancak bunun için dolabınızda bulunan ahşap askıları atıp yenilerini almak yerine evdeki kumaşlarınız ile ahşap askılarınızı kaplayarak rahatlıkla kendi ahşap askılarınızı kendiniz tasarlayabilirsiniz.

Hem kendiniz yapacağınız için istediğiniz rengi seçebilir ve dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Yapımı da oldukça kolay ve basittir.

Askılarınızı kumaş ile kaplamak için gerekli olan malzemeler ise şunlardır;

Ahşap elbise askısı, dolgu elyaf, uygun renklerde dikiş ipi, askıyı kaplamak için saten kumaş(dilerseniz farklı kumaş türlerini de tercih edebilirsiniz), saten kumaş ve pamuk parçalar, süsleme yapabilmek için boncuk, pul, kurdele yeterli olacaktır.

Askıyı bir parça kağıdın üzerine koyarak çiziniz. Çizdiğiniz parçaya bakarak dolgu elyaftan iki kat kesip askının etrafına iyice sarın ve yapıştırın. Dolgu elyafın aynen daha önce yaptığınız gibi kağıdın üzerine yatırın ve hatlarını çizin. Ancak keseceğiniz kumaşı bu hatlara göre 1 ile 5 cm pay bırakarak kesiniz. Dikim esnasında daralma olmaması için bunu yapmanız önemlidir.

Dış kenarını makinede dikin ve yalnızca askı kancasının geçeceği kısmı boşluk bırakın. Üstten kumaşı askıya giydirin. Alt kısmını da toplayarak düzgün bir şekilde dikiniz. Şimdi ise en keyifli işe sıra geldi. Bunun için dilediğiniz materyalleri kullanarak askınızı süsleyin. Renkli veya inci boncuklar, renkli pullar, kurdelelerden yardım alarak oldukça şık ve gösterişli aynı zamanda ise kullanışlı askılar yapabilirsiniz.

Bazı şeyleri elde etmek ve sahip olmak için paraya ihtiyacınız yoktur. Sadece biraz hayal gücü ve becerilerinizi de kullanarak harikalar yaratabileceğinizi unutmayın.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ