Aspirinin Farklı Kullanım Alanları

Aspirinin Farklı Kullanım Alanları

Aspirinin Farklı Kullanım Alanları

İlaç olarak kullanılan aspirin ağrı kesici etkisi ile bilinmektedir. Ancak aspirinin hiç bilmediğiniz farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Ağrı kesici ilaç olarak kullanmanızın haricinde birkaç püf noktasında kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Aspirinin farklı kullanım alanları arasından bazıları ise aşağıdaki gibidir;

  • Özellikle beyaz gömleklerde oluşan ter lekeleri oldukça güç çıkmaktadır. Bazen her ne kadar yıkanırsa yıkansın koltuk altı kısmında ter izi kalmaktadır. Güç olan bu lekeyi çıkarmak için ise aspirinin gücünden faydalanabilirsiniz. 2 adet aspirini az biraz suyun içinde eritiniz ve koltuk altı kısmına, sarı olan kısımlarına sürünüz. 2 saat beklettikten sonra ise gömleği yıkayınız. Leke yok olacaktır.
  • Havuz veya deniz suyu, çok fazla güneş ışığı saçlara zarar vermekte, saçların rengini ve dengesini bozmaktadır. Bu sorundan kurtulmak için ise yine aspirini kullanabilirsiniz. Havuza girmeden veya aşırı sıcak havalarda dışarıya çıkmadan önce 5 veya 6 tane aspirini ılık bir suyun içinde eritiniz ve saçlarınıza uygulayınız.  Bu işlem sayesinde saçlarınız havuz, deniz suyunda veya aşırı güneş ışığından zarar görmeyecek rengini koruyacaktır.
  • Sivilceler pek çok kişinin ortak sorunundan biridir. Sivilcelerdeki ağrı sızı veya kızarıklıktan kurtulmak için 1 tane aspirini az biraz su içinde eritin ve sivilce üzerine uygulayınız.
  • Saçlarda oluşan kepek sorununa karşı da yine aspirini kullanabilirsiniz.

aspirinin-farkli-kullanim-alanlari

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ