Ayak mantarına karşı doğal çözümler

Ayak mantarı ayak tabanında bazen ise parmakların arasında görülen bir hastalık türüdür. Çok fazla olmasa da nadir olarak acı çekmenize ve yürüme de zorluk yaşamanıza neden olabilir. Ayak mantarının belirtisi ise kötü koku ve kaşıntıdır. Aynı zamanda ara vara ayak parmaklarında veya tabanında pullanmalar, kızarıklar gözükür. Bu hastalığın en kötü tarafı ise bulaşıcı olmasıdır. Bunun için hamam gibi ortak kullanım alanlarından daha çabuk bulaşır.

ayak-mantarina-karsi-dogal-cozumler

Ayak mantarına karşı doğal çözümler

Ayak mantarına karşı birçok ilaç tedavisinin yanı sıra aynı zamanda doğal çözümler ve tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Ayak mantarına karşı doğal çözümler arasından birkaçı ise aşağıdaki gibidir.

  1. Ayaklar gün içinde en az 1 kez bitkisel sabun ile yıkanıp, durulandıktan sonra pamuklu havlu ile kurulanmalıdır.
  2. Mantar ayakta kötü kokuya neden olmaktadır. Bunu engellemek için ise çoraplarınızın içine doğal karbonat serpebilirsiniz.

    ayak-mantarina-karsi-dogal-cozumler

    Ayak mantarına karşı doğal çözümler

  3. Bir litre sıcak suyun içerisine 1 yemek kaşığı kadar toz tarçın koyunuz ve ayağınızı bu suyun içinde 1 saat dinlendirin. Ayak mantarına karşı oldukça faydalıdır.
  4. Sarımsak antibiyotik etkisi ile mantara karşı oldukça güçlü bir doğal ilaçtır. Sarımsağı ikiye bölerek sulu kısmını ayağınızın sorunlu olan kısımlarına sürebilirsiniz.
  5. Sıcak suyun içine 1 yemek kaşığı karbonat atınız ve 5 dakika bekledikten sonra ayaklarınızı bu suyun içine sokup yarım saat bekleyip durulayın.
  6. Temiz bir pamuk yardımı ile aloe vera yağı ile ayaklarınızı yağlayabilirsiniz. Bu işlemi sabah akşam tekrarlayınız. Bu sayede mantarlara karşı savaş açmış olacak ve iyileşme sürecini hızlandıracaksınız.
ayak-mantarina-karsi-dogal-cozumler

Ayak mantarına karşı doğal çözümler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ