Reklam

Ayak Nasırlarına Bitkisel Çözümler

Reklam
Reklam

   Nasırlı ayaklar birçok kişinin ortak sorunu olmaktadır. Yaz kış mutlaka ayaklarınıza gerekli bakımı uygulamalısınız. Aksi takdir de hiç de hoş görünmeyen nasırlı ayaklara sahip olabilirsiniz. Özellikle de kadınlar yaz aylarında nasırları yüzünden sandalet veya terlik giymekten çekinmektedir. Nasırlı ayaklarınız için birçok farklı doğal çözüm yolları mevcuttur. Farklı kürler yaparak bu dertten sizde rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Ayak tabanındaki nasırlar ve sertlik çoğu kişiyi rahatsız etmektedir. Nasırları tedavi etmek için kimyasal içeren kremlere başvurmadan doğal çözüm yollarını denemeniz de fayda var. Hem sağlıklı hem de olumlu sonuçlar veren kürler ve bakım önerileri bulunmaktadır.

Ayak bakım önerilerinden birini sizler için yazacağız. Sıcak su dolu bir kabın içine tuz, sirke ve kabartma tozu ekleyiniz. Daha sonra ayaklarınızı içine sokarak 15 dakika bekletiniz. Bekledikten sonra çıkarıp hafif kuruladıktan sonra zeytinyağı ile hafif dokunuşlar yaparak masaj yapınız. Ardından çorabınızı giyerek rahat bir uyku uyuyabilirsiniz. Sabah kalktığınızda farkı kendinizde fark edeceksiniz.

Nasırlar için doğal çözüm yollarından biri de ayaklarınıza yatmadan önce vazelin ile masaj yapın. Daha sonra ise badem yağı sürüp çorap giyip yatın. Sabah kalktığınızda topuk taşı ile ayaklarınıza bakım yapın. Bu işlemi her gün tekrarlayın. Nasırlarınızın kaybolduğunu veya azaldığını göreceksiniz.

  Doğal çözüm yolları ayaklarınızı nasırlardan kurtardığı gibi cildinize zarar vermediği içinde oldukça sağlıklı bir yöntemdir. Bu yöntemlerden biri de soğanı rendeleyip 4 yemek kaşığı sızma zeytinyağı ile karıştırın. Bu karışımı ayaklarınıza uygulayıp sargı bezi ile sarıp, çorap giyip yatın. Sabah ılık su ile ayaklarınızı durulayın. Nasırlarınızdan kurtulmak için bu yöntemi her gece uygulayın.

Sonrakini düzenle 27 Kasım 2016 11:07 am

Reklam

Rasgele Konular

  • Bebek Battaniye Modelleri

Tığ işi ponponlu bebek battaniyesi yapımı

Tığ işi ponponlu bebek battaniyesi yapımı çok amaçlı örgü modeli olarak kullana bileceğiniz tığ işi… Devamını oku

21 dakika önce
  • Lif Modelleri

Yeni incili papatya güzeli yuvarlak lif yapımı

Yeni incili papatya güzeli yuvarlak lif yapımı bir önceki paylaşımımız da kare papatya güzeli lif… Devamını oku

1 saat önce
  • Lif Modelleri

Yeni yaprak esintisi lif modeli yapılışı

Yeni yaprak esintisi lif modeli yapılışı görselliği harika model lif yapımı çeyizlerin gözdesi olabilecek lif… Devamını oku

2 saat önce
  • Örgü Şapka ve Bere Modelleri

Ayıcık bebek bere modeli yapılışı

Ayıcık bere modeli yapılışı figürlü bere modeli arayanlar için çocukların severek kullanacağı bere modelini kolaylıkla… Devamını oku

1 gün önce
  • Tunus İşi

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Merhabalar Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Modelleri ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli ziyaretçilerimiz… Devamını oku

2 gün önce
  • Tunus İşi

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Yeni Model Yapımı ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli… Devamını oku

2 gün önce
Reklam