Reklam

Ayak Nasırlarına Bitkisel Çözümler

Reklam
Reklam

   Nasırlı ayaklar birçok kişinin ortak sorunu olmaktadır. Yaz kış mutlaka ayaklarınıza gerekli bakımı uygulamalısınız. Aksi takdir de hiç de hoş görünmeyen nasırlı ayaklara sahip olabilirsiniz. Özellikle de kadınlar yaz aylarında nasırları yüzünden sandalet veya terlik giymekten çekinmektedir. Nasırlı ayaklarınız için birçok farklı doğal çözüm yolları mevcuttur. Farklı kürler yaparak bu dertten sizde rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Ayak tabanındaki nasırlar ve sertlik çoğu kişiyi rahatsız etmektedir. Nasırları tedavi etmek için kimyasal içeren kremlere başvurmadan doğal çözüm yollarını denemeniz de fayda var. Hem sağlıklı hem de olumlu sonuçlar veren kürler ve bakım önerileri bulunmaktadır.

Ayak bakım önerilerinden birini sizler için yazacağız. Sıcak su dolu bir kabın içine tuz, sirke ve kabartma tozu ekleyiniz. Daha sonra ayaklarınızı içine sokarak 15 dakika bekletiniz. Bekledikten sonra çıkarıp hafif kuruladıktan sonra zeytinyağı ile hafif dokunuşlar yaparak masaj yapınız. Ardından çorabınızı giyerek rahat bir uyku uyuyabilirsiniz. Sabah kalktığınızda farkı kendinizde fark edeceksiniz.

Nasırlar için doğal çözüm yollarından biri de ayaklarınıza yatmadan önce vazelin ile masaj yapın. Daha sonra ise badem yağı sürüp çorap giyip yatın. Sabah kalktığınızda topuk taşı ile ayaklarınıza bakım yapın. Bu işlemi her gün tekrarlayın. Nasırlarınızın kaybolduğunu veya azaldığını göreceksiniz.

  Doğal çözüm yolları ayaklarınızı nasırlardan kurtardığı gibi cildinize zarar vermediği içinde oldukça sağlıklı bir yöntemdir. Bu yöntemlerden biri de soğanı rendeleyip 4 yemek kaşığı sızma zeytinyağı ile karıştırın. Bu karışımı ayaklarınıza uygulayıp sargı bezi ile sarıp, çorap giyip yatın. Sabah ılık su ile ayaklarınızı durulayın. Nasırlarınızdan kurtulmak için bu yöntemi her gece uygulayın.

Sonrakini düzenle 27 Kasım 2016 11:07 am

Reklam
Paylaş

Rasgele Konular

  • Örgü Patik Modelleri

Pembe kız bebek patik yapılışı

Pembe kız bebek patik… Devamını oku

1 gün önce
  • Tığ İşi

Tığ işi çok amaçlı örgü modeli yapımı

Tığ işi çok amaçlı… Devamını oku

2 gün önce
  • Örgü Modelleri

Yazlık genç bayan örgü yelek modelleri (hepsi çok güzel)

Yaz aylarında serin gecelerde… Devamını oku

2 gün önce
  • Çanta
  • Çantalar

Kışlık Çanta Modelleri

Örgü bizim için önemli… Devamını oku

2 gün önce
Reklam

Bu web sitesi çerez kullanmaktadır.