Ayakkabı Bağcıkları Nasıl Temizlenir? Ayakkabı Bağcıkları Temizlemek!

Ayakkabı Bağcıkları Nasıl Temizlenir? Ayakkabı Bağcıkları Temizlemek!

Spor giyim tarzına sahip olanlar için firmalar tarafından binlerce model ve renkte spor ayakkabılar üretilir. Spor çantalarla birlikte kullanılan spor ayakkabılar çoğu kadının gardolabında büyük yer tutar. Kıyafetlerine uyan spor ayakkabıyı giymek isteyenler neredeyse her kıyafete uygun spor ayakkabı alırlar. Hal böyle olunca ayakkabı bağcıklarının nasıl temizleneceği sorusu da devreye girer. Ayakkabı bağcıkları temizlemek birkaç yolla yapılır. Canimanne.com olarak takipçilerimizi pek çok konuda ipuçları vererek bilgilendirmeye devam ediyoruz. Kurutmalı Çamaşır Makinesi Tavsiye Ediliyor mu? Başlıklı yazımız bunlardan sadece biridir. Peki, ayakkabı bağcıkları nasıl temizlenir?

ayakkabi-bagciklari-temizlemek
Ayakkabı Bağcıkları Nasıl Temizlenir?

Ayakkabı Bağcıkları Nasıl Temizlenir?

Ayakkabılar ne kadar düzgün kullanılırsa kullanılsın bir süre sonra kendisi de bağcıkları da tozdan ve kirden etkilenerek eski halini kaybeder. Ayakkabı bağcıkları temizlemek bir bakıma ayakkabınızın ilk günkü haline dönmesini sağlar. Tabii ayakkabı temizliği de burada devreye girer. Eğer ayakkabının bağcıkları ayakkabıyla aynı renkse temizlik ayakkabıyla birlikte yapılabilir. Elde ya da çamaşır makinesinin hassas programında yıkanan ayakkabılar yeni alınmış gibi olur. Ancak ayakkabı ve bağcıkları farklı renklerdeyse ayakkabı bağcıkları temizlemek için de ayrı işlemler gerekir.

ayakkabi-bagciklari-temizlemek
Ayakkabı Bağcıkları Temizlemek

Ayakkabı Bağcıkları Temizlemek için Püf Noktaları!

Ayakkabı bağcıkları temizlemek için aşağıda sıralanan püf noktalarına dikkat etmelisiniz. Her ayakkabınız için yedek ayakkabı bağcığı bulundurmanız öncelikle tavsiyemizdir.

  • Ayakkabı bağcıkları çıkartılarak bez bir poşete koyulur ve çamaşır makinesinde yıkanabilir. Açık renk ve koyu renk olan bağcıkları ayrı torbalara koymakta fayda vardır.
  • Beyaz ayakkabı bağcıkları temizlemek için çamaşır suyundan yararlanılabilir. Bir miktar çamaşır suyuyla karıştırdığınız suda bağcıklarınızı beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.
  • Her çeşit ayakkabı bağcığınızı önce sıcak suda bekletin. Daha sonra kuru karbonatla ovalayın. Son olarak sirkeli suyla durulayın.
  • Bulaşık deterjanı ile de ayakkabı bağcıklarınızı temizleyebilirsiniz. Sıcak suya deterjan koyun ve bağcıklarınızı bu suda 1 saat kadar beklettikten sonra durulayın.
ayakkabi-bagciklari-temizlemek
Ayakkabı Temizliği

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ