Ayakkabı İzi Nasıl Geçer? Ayakkabı Vurması

Ayakkabı İzi Nasıl Geçer? Ayakkabı Vurması

Günlük yaşamımızda özellikle çalışanların karşılaştığı problemlerden biri olan ayakkabı sıkması can sıkıcı bir durumdur. Acı vermesinin yanı sıra iz bırakan bazı ayakkabılar cilt sağlığını da olumsuz etkiler. Ayakkabı izi nasıl geçer diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Cilt hastalıkları uzmanları ayakkabı izleri ile ilgili bazı uyarılarda bulunuyorlar. Yanlış ayakkabı kullanımı ve sert ayakkabıların yol açtığı bu problemden dolayı oluşan ayakkabı izleri, ayak sağlığını da etkiliyor.

Ayakkabı İzi Nasıl Geçer

Ayakkabı İzi için Ne Yapılır?

Canimanne.com sitemizde gündelik yaşama dair merak edilen yüzlerce konuya değinmeye devam ediyoruz. Bunlardan biri olan ve yeni doğum yapan kadınları ilgilendiren Göğüs Ucu Çatlakları için Ne Yapılır? Başlıklı yazımız da ilgiyle okunuyor. Ayakkabı izi nasıl geçer sorusuna yanıt arayan takipçilerimiz için düzenlediğimiz bugünkü yazımızın da faydalı olacağını düşünüyoruz. Ayakkabıların sıkmasıyla oluşan izler aynı ayakkabı giyilmeye devam edilirse bir süre sonra enfeksiyona dönüşebilir. Bu nedenle ayakkabılardan dolayı meydana gelen izlere gereken müdahale zamanında yapılmalıdır. Peki, ayakkabı yaraları nasıl geçer? İşte cevabı…

Ayakkabı İzleri Nasıl Geçer

Ayakkabı İzleri Nasıl Geçer?

Ayakkabı izleri nasıl geçer? Eğer ayakkabınız vuruyor, sıkıyor ve canınızı yakıyorsa onu giymeye devam etmemeniz en doğrusu olacaktır. Ayakkabı yaraları için uygulanabilecek bazı yöntemler ise aşağıdadır.

  • Ayakkabının iz bıraktığı bölgeyi ılık su ile yıkayınız.
  • Ayakkabıdan dolayı ayağınızda yara oluştuysa yıkayıp kuruladıktan sonra yarayı temizlemek için cilt losyonu kullanabilirsiniz. Bu losyonlar mikropları da öldürür ve enfeksiyon riskini azaltır.
  • Eğer dışarda olmanız ve ayakkabıyı giymeye devam etmeniz gerekiyorsa ayakkabı izine ve yaraya pansuman yaptıktan sonra üzerini kapatmalısınız. Böylece yaranın daha fazla büyümesini ve canınızı daha çok sıkmasını engellersiniz.
  • Ayakkabı izi nasıl geçer yanı sıra ayaklarda, ayakkabıdan dolayı oluşan yaralar uzun süre geçmiyorsa bir doktora başvurmanızda yarar vardır. Çünkü uzun süre geçmeyen yaralar şeker hastalığı ya da dolaşım problemlerinin habercisi olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ