Ayakkabıların Koku Yapmaması için Bunları Yapın!

Ayakkabıların Koku Yapmaması için Bunları Yapın!

Ayakkabıların Koku Yapmaması için Bunları Yapın!

Gün içerisinde ortalama 7-12 saat arasında ayaklarımız ayakkabı içerisinde kalmakta. Bu durum ayakkabıların hava almasını ve ayakların terlemesinden dolayı koku yapmasını sağlamaktadır. Ne yaparsak yapalım, bazen ayakkabıların kokmasına ne ayaklarımızı giymeden önce ve sonra yıkamak, ne de temiz çoraplar giyerek ayakkabılarımızı giymek çözüm oluyor. İşte bu ve bunun gibi yaklaşımlardan sonra bile hala daha ayakkabılarınız kokuyor ise;

ayakkabilarin-koku-yapmamasi-icin-bunlari-yapin

Ayakkabıların koku yapmaması için

Şimdi ayakkabıların kokmamasını sağlayacak, birkaç basit yöntemden bahsedelim.

  • Her gün aynı ayakkabıyı giymek yerine eğer imkân var ise, ayakkabıyı 1 gün ara vererek giymek ayakkabının vermiş olduğunuz boşlukta hava almasını sağlayacak ve kokmasını engelleyecektir.
  • Temiz çorap giymek önemli bir husus olsa da, yalnızca temiz olması yeterli değildir.
  • Anti bakteriyel ve yüzde yüz pamuklu çoraplar tercih ederek ayağınızı terlemesini engellemeli ve hava almasını sağlamalısınız.

ayakkabilarin-koku-yapmamasi-icin-bunlari-yapin

  • Ayakkabılarınızı mümkün olduğunca nem olmayan, kuru ortamlarda muhafaza etmeye çalışın.
  • Eğer ayağınızdan kaynaklı bir problem olduğunu düşünüyor iseniz, mutlaka bir hekime başvurarak, ayak kokusu, ayak terlemesi ya da ayaklarda oluşan mantarlar hakkında destek alın.
  • Bir ayakkabı yalnızca nemlendiğinde, ya da ıslandığında koku yaptığını fark ediyor iseniz, ayaklarınızın ayakkabının içinde terleyerek tekrar koku yapmaması adına ayakkabınızı giymeden önce mutlaka talk pudrayı ayakkabının içine serpmeli ve ayakkabının kuru kalmasını sağlamalısınız.

ayakkabilarin-koku-yapmamasi-icin-bunlari-yapin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ