Ayran Detoksu – Ayran Diyeti

Ayran Detoksu – Ayran Diyeti

Ayran ile kilo vermek mümkün mü diye soranlar için sizlere bu yazımızda ayran detoksu ile tanıştırıyoruz. Kilo fazlalığı olanlar veya bir türlü kilolarından kurtulamayanlar aç kalmadan 2 günde 2 kilo verebilecekleri ayran diyeti ile fazla kilolarından kurtulabilirler.

ayran-detoksu-ayran-diyeti-5

Ayran detoksu tarifine geçmeden önce bir takım bilinmesi gerekenleri hatırlatalım istedik. Öncelikle bu diyeti bir ayda sadece iki gün uyguluyorsunuz. Daha sonra devam etmek isterseniz ayran diyeti bitiminden 1 ay sonra tekrar uygulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kesinlikle yağlı yiyeceklerden uzak duruyoruz. Ayranın yağ yakıcı özelliği sayesinde vücudumuzdaki fazla yağlar yakılıyor. Bunların üzerine yenilerini eklememek için yağlı yiyeceklerden ve hamur işlerinden bir müddet vazgeçiyoruz. Ayrıca günde en az iki litre su içmeyi ihmal etmemeliyiz.

ayran-detoksu-ayran-diyeti-2

Yeşil çayın da kilo vermek açısından etkili olduğunu düşünürsek, diyet listelerimizde mutlaka yeşil çaya yer vermeliyiz. Hızlı zayıflama yöntemleri arasında sıklıkla tercih edilen ve uygulaması kolay olan bu detoksu kilo vermek isteyenler uygulayabilir.

ayran-detoksu-ayran-diyeti-3

Ayran ile yapılan detoks çorbası tarifi için:

500 gr. yağsız yoğurttan yapılan ayran (1 litre çıkıyor)

2 adet rendelenmiş salatalık

4 yemek kaşığı haşlanmış buğday

4 yemek kaşığı haşlanmış nohut

Bir miktar nane

Tüm malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırıp yanımıza alıyoruz. Kahvaltı yaptıktan 2 saat sonra ayran detoks çorbasını bir kase kadar içiyoruz. Gün içerisinde 2 saat arayla içeceğimiz çorbayı akşam saat 21:00 gibi içmeyi bırakıyoruz. Bu saate kadar hazırladığımız 1 litre çorbamız tamamen bitmiş olacak. Ertesi gün tekrar çorbamızı hazırlayıp, aynı şekilde tüketiyoruz. 2 gün süreyle yaptığımız yağ yakıcı ayran detoksu sayesinde fazla kilolarımızdan kurtuluyoruz. Ayran diyeti dahil yaptığımız her diyette kilo verdiren besinler tüketmeye özen gösteriyoruz.

ayran-detoksu-ayran-diyeti-4

Sitemizde yer alan hobi ve ilginç fikirler bölümünü ziyaret ederek, hayatınızı kolaylaştıracak bilgiler alabilirsiniz.

ayran-detoksu-ayran-diyeti-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ