Ayva Kabuğunun Faydaları

Ayva Kabuğunun Faydaları

Kış aylarının sevilen meyvelerinden olan ayvanın kabuğunu atmamanız için bilmeniz gereken faydalarını içeriğimizden bulabilirsiniz.

Ayva kış aylarında yetişen ve tadı ile çoğu kişinin beğendiği meyveler arasında yer almaktadır. ayvanın lifli yapısı özellikle kilo vermek isteyenlerin imdadına koşmaktadır. Lifli gıdalar uzun süre tok kalmanızı sağlamaktadır. Bu nedenle kilo vermek isteyenler genellikle lif ağırlıklı besinler tüketmektedir. Ayvanın meyvesi, çekirdeği ve kabuğunun sağlık açısından bilinmeyen faydaları bulunmaktadır. Çoğumuzun yedikten sonra çöpe attığı ayva kabuklarının şifalarını duyunca bundan sonra hiç bir meyvenin kabuğunu çöpe atmayacaksınız. Aşağıdan ayva kabuğunun faydalarını madde madde öğrenebilirsiniz.

Ayva Kabuğunun Faydaları

  • Ayva kabuğu cilde sürüldüğünde cildin parlamasını ve daha canlı görünmesini sağlar. ayrıca ayva çekirdeğini bir süre suda bekletip ortaya çıkan jel kıvamındaki su ile cildinizin gençleşmesini de sağlayabilirsiniz.
  • Ayva kabuğunun çayını yapıp tükettiğinizde veya direk olarak tükettiğinizde felç riski ortadan kalkar. Yapılan araştırmalar felci büyük ölçüde önlendiğini ortaya çıkarmıştır.
  • Ayva kabuğu tüketmek Hepatit B ve Hepatit C hastalıklarını engellediği gibi tedavilerinde de büyük rol oynar.
  • Sindirimi kolaylaştırır, bağırsakları hastalıkları karşı korur. Bağırsak kanseri riskini azaltır.
  • Kış aylarında soğuk havalar nedeniyle ortaya çıkan hastalıkların tedavisinde etkilidir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle gribal enfeksiyon hastalıklarında vücudun direncini arttırır.
  • Lifli yapısı sayesinde kalp ve damar hastalıklarını engeller.
  • Kilo vermeye yardımcı olur.
  • ayva kabuğu çayı tüketmek idrar sökülmesine neden olur. Vücutta biriken fazla su bu sayede dışarı atılır.

Sitemizde yer alan diğer faydalı besinler konularını da inceleyip bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin de deneyip sonuç aldığınız doğal ve şifalı yöntemler var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=eWC5OhrmoiE
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ