Ayvanın Faydaları Nelerdir?

Ayvanın Faydaları Nelerdir?

Güzellik ve bakımda kadınlar arasında sıkça kullanılan ayvanın sağlık açısından tüm faydalarını içeriğimizden detaylı olarak bulabilirsiniz.

Ayva meyveler arasında çok popüler olmasa da faydası açısından oldukça etkilidir. Ayva yemek vücuda birden fazla sağlıyor. Ayva mayıs ve haziran aylarında yetişen bir ağaç meyvesidir. Şekli ise üst tarafı daha ince alt tarafı ise daha kalındır. Ayvanın kabuğunun, iç kısmının ve çekirdeğinin ayrı ayrı olarak kullanım şekilleri olduğu gibi faydaları da farklıdır. Ayva içerisinde A, B ve C vitamini, Fosfor, bakır, sodyum, potasyum, çinko, demir, selenyum bulunmaktadır. Aşağıdan ayvaların faydalarını bulabilirsiniz.

Ayvanın Faydaları Nelerdir?

  • Ayva içerisinde bolca bulunan pektin maddesi bağırsak ve mide sağlığını korumaktadır. Bağırsak ve mide hastalıklarını engellemek için düzenli olarak ayva tüketebilirsiniz.
  • İçerisinde yüksek miktarda antioksidan bulunduğu için kalp hastalıklarını engellemektedir.
  • Cildin daha parlak, daha gergin ve sıkı olmasını sağlamaktadır. Ayva çekirdeğini suda beklettiğinizde ortaya jelatimsi birşey çıkar. Bu özü cildinize düzenli sürdüğünüzde cildiniz sıkılaşır ve canlanır.
  • Ayva yaprağını kaynatıp çayını yaparak tükettiğiniz takdirde öksürük ve boğaz ağrılarınız iyileşecektir.
  • Cild hücrelerini yeniler ve bu sayede yaşlanmayı önler.
  • Ayvayı meyve olarak şeker hastalarının kullanmaması önerilir. Şeker hastaları ayvanın çekirdeğini tüketip faydasından yararlanabilir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ