Bacaktaki Çatlaklara Ne İyi Gelir?

Bacaktaki Çatlaklara Ne İyi Gelir?

Çoğu kadının temel sorunu olan bacaktaki çatlaklara ne iyi gelir, bacak çatlaklarına doğal çözümler nelerdir sizler için derledik.

Sık sık kilo alıp vermek ve spor yapmamak nedeniyle çoğu kadında bacak bölgesi daha vücudun çeşitli yerlerinde çatlaklar oluşur. Özellikle de bacaktaki çatlaklar yaz aylarında can sıkıcı olur. Çünkü kısa etek- elbise veya bikini giymeyi zorlaştırır. Kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olan çatlaklara doğal yöntemler uygulayıp azaltabilirsiniz. Tamamen yok olmasa da ciddi derece de azaltabileceğiniz bacaktaki çatlaklara ne iyi gelir aşağıdan madde madde bulabilirsiniz.

Bacaktaki Çatlaklara Ne İyi Gelir?

  • Zerdeçal, krema ve yoğurtu bir kapa karıştırın. Daha sonra bu karışım ile çatlak olan bölgelerinize masaj yapıp bekleyin. Düzenli kullanımda çatlaklar azalacaktır.
  • Kahve peelingini duymayan yoktur. Kuru kahve ve limon suyunu karıştırıp bacaklarınıza sürün. Daha sonra kese yardımı ile peeling yapın. Bu sayede hem cildiniz pürüzsüz olacaktır hem de çatlaklar zamanla azalacaktır.
  • Eczanelerde satılan ve nefes açıcı olarak bilinen vicksi bacaklarınıza sürün. Daha sonra streç film ile iyice sarın. Streç film sayesinde bacaklarınız terleyecek vicks çatlaklara iyi gecelecektir.
  • Şeker, badem yağı ve limon suyunu karıştırıp da peeling yaparak bacak çatlaklarına uygulayabilirsiniz.
  • Karbonat ve limon suyunu karıştırıp çatlakların üzerine sürün. Daha streç film yardımı ile sarıp bekleyin.

Yukarıda verdiğimiz yöntemlerin hepsine duşta veya duştan sonra yapmanızı öneririz. Duştayken gözenekler açılır ve cilt yenilenir. Bu nedenle yukarıda ki yöntemler daha etkili olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=F0YnbFfBskE
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ