Bağırsakları Daha Hızlı Çalıştıran Meyveler Nelerdir?

Bağırsakları Daha Hızlı Çalıştıran Meyveler Nelerdir?

Bağırsakları Daha Hızlı Çalıştıran Meyveler Nelerdir?

Bağırsakları çalıştıran meyveler sindirim sisteminin önemli bir parçası olan bağırsağınızdaki tembelliği gideren yiyeceklerdir. Bağırsakların az çalışması bağırsak tembelliği olarak adlandırılır.

bagirsaklari-daha-hizli-calistiran-meyveler-nelerdir

Bağırsak çalıştıran meyveler

1.Bakliyat ürünleri: Bu ürünler yüksek miktarda lif içerdiklerinden bağırsakları çalıştıran yiyeceklerdir. Fasulye, bezelye, mercimek bağırsakları çalıştıran yiyecekler arasındadır.

2.Posalı meyveler: Bol posalı meyve olarak portakal, greyfurt, mandalina gibi meyveler tüketmek bağırsak hareketlerinin hızlanmasına ve dışkınızın normal bir şekilde gerçekleştirmenizde yardımcı olur.

3.Kurutulmuş meyveler: Atıştırmalık olarak öğün aralarında tüketebileceğimiz meyve kuruları bağırsak çalıştıran yiyecekler arasında yer alır. Örneğin; kuru incir, kuru kayısı, kuru erik bol miktarda tüketilmelidir.

4.Elma: 1bardak kaynar suya elma kurusu koyularak ya da günde 2-3 adet kabuğuyla elma tüketmek bağırsaktaki sorunlarınızın azalmasına yardımcı olacaktır.

5.Kayısı: Sabah aç karna bir bardak suyla 3 ya da 4 adet kuru kayısı yemek sindirim sistemini kolaylaştırarak bağırsaklarınızın çalışmasında yardımcı olur.

6.Kavun: Kavun bağırsakları alıştıran meyveler arasındadır, ayrıca vücudun diğer bölgelerini dengede tutarak çalıştırır.

7.Avokado: Lif oranı açısından zengin bir meyve olan avokado bağırsakların çok hızlı çalışmasını ve temizlenmesine görev yapar.

8.Şeftali: Şeftali mide rahatlatıcı bir özelliğe sahip olduğu için hazmı kolaylaştırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudu hastalıklara karşı korur.

9.Ahududu: İshale karşı çok etkili bir meyve olan ahududu idrarı sökmenizde yardımcı olur.

bagirsaklari-daha-hizli-calistiran-meyveler-nelerdir

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ