Canım Anne

Bahar Temizliği ve Püf Noktaları

Bahar Temizliği ve Püf Noktaları

Bahar Temizli ve Püf Noktaları

Evinizi nereden ve nasıl temizleyeceğini bilmiyor ve bunun için düşünmeye başladıysanız hazırladığımız yazıyı okuyun.Planlı ve pratik bir şekilde ev temizliğine dair püf noktalarını yazımızda bulabilirsiniz.

İlk öncelikle evinizin dağınıklığını toplayın. Etrafa saçılmış eşyalar evinizi rahat temizlemenize engel olacaktır. Yerdeki kilimlerinizi ve halılarınızı silkeleyelin ve havalanması için balkon veya camınızı önünde bırakın.

Bir sonraki adım olarak evi süpürmeye başlayın.Toz için kullanacağınız mikdofiber dokulu bir bez ile tozun yayılmasını önleyebilir,sık aralıklar yıkayacdığınız bez ile de toz birikintilerinden daha kolay arınırsınız. Yer temizliğinde sıcak su kullanmanız hem yağ gibi kirlerin daha kolay çıkmasını hem de mikropların daha rahat yok olmasını sağlayacaktır. Temizlik suyunun rengi berrak görüntüden çıktığı anda değiştirmek var olan tozların tekrardan temiz alana yapışmasını engelleyecektir. Suyla silinen yerleri mutlaka temiz bir kuru bezle kurulamanız da kalan deterjan kalıntılarının yok olmasını sağlar.Ev Temizliğinde Püf Noktaları

Banyonuzun temizliği hijyen açısından çok önemlidir. Lavabo, klozet ve duşunuzu içinde amonyak olan temizliyecilerle temizlerseniz leke ve izleri daha kolay çıkarırsınız. El havlunuzu değiştirmeyi unutmayın.

Sıra Mutfakta…

Mutfak temizliğin en zorlu kısmıdır. Donmuş yağ ve yemek lekelerini çıkarmak uğraşlı olabilir. Hijyenin en önemli olduğu yer olduğu için de temizliği ayrıntılı yapılmalıdır. Mutfak dolaplarınızı silerken deterjan kalıntısı bırakmamaya özen gösterin. Ocağınızı silerken bulaşık süngerinden faydalanabilirisiniz. Tel veya sert yüzeyli temizlik gereçleri ocağınızı çizilmesine neden olabilir. Fakat bulaşık süngerini daha sonra bulaşıklar için kullanmamalısınız. Fırın ve dolap temizliği için de ayrı bezler kullanmanız hijyen için büyük önem taşımaktadır. Fırın tost makinesi buzdolabı gibi elektronik ailetlerinizin de mutlaka tozunu alın ve temizleyin.

Evin temizliği en çok belli eden yerlerinden biri de perdelerdir. Cam silmek için zamanının olmasa bile mutlaka perdelerinizi yıkayın. Siz farketmeseniz de perdeleriniz tüm pis kokuları emiyor. Güzel kokan temiz perdeler evinizin havasını hemen değiştirecektir. Perdeleriniz ütü gerektiren bir kumaştan değilse çamaşır makinesinde yıkadıktan sonra ıslakken asabilirsiniz. Havalandırdığınız halı ve kilimlerinizi tekrar yere serdikten sonra artık arkanıza yaslanıp evinizin mis kokusunu içinize çekebilirsiniz.

Bahar Temizliği ve Püf Noktaları

DUVAR KAĞIDI TEMİZLİĞİ

fayans temizliği
Kaynak:https://www.facebook.com/ElineSaglik

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın