Bahar Temizliğine Bedeninizden Başlayın

Bahar Temizliğine Bedeninizden Başlayın

Havalar ısınıyor! Sabah uyandığımızda görmeyi en çok hayal ettiğimiz çiçekler kadrajımıza bir pencere kadar uzak. Çiçekli elbiselerle gezme vakti, güneşin nüfuzumuza işleme mevsimi geldi çattı. Gelin bu bahar hep yaptığımızdan farklı bir şeyler yapalım. İlk iş olarak evimizi bahara hazırlamak yerine, bahar temizliğine vücudumuzdan başlayalım.

Peki, nasıl mı yapacağız? Söyleyeceğim adımları uyguladığınız takdirde bu bahar yeniden doğmuş bir bedene sahip olabilirsiniz. İlk iş olarak bu bahar su içme alışkanlığı edinelim. Kendimize en sevdiğimiz renkte şirin bir su şişesi edinelim. Elimizden düşürmeyeceğimiz bu şişeye her gün en az 3 defa su dolduralım. Su içme alışkanlığınız yoksa suya birkaç damla limon ve çubuk tarçın koyabilirsiniz, bu kas ağrılarınızı da silip süpürecek, belki sindirim sisteminize yaptığınız en iyi şey olacaktır.

bahar

Vücudunuz için bahar temizliğinin bir diğer önemli adımı ise peeling. Yüzümüz için uyguladığımız peelingi gelin bu kez vücudumuz için uygulayalım. Ilık bir duş alın ve size en temiz hissi verecek peelingi vücudunuza uygulayın. Gözeneklerinizden içeri oksijen girdiğini hissedeceksiniz.

Çiçekli ve rengârenk kıyafetlerle en iyi uyumu güzel bir gülümseme yakalar. Peki, baharı gülümsememize yansıtmak için ne yapmalıyız? Diş ağrımız veya dişlerle ilgili herhangi bir sıkıntımız olmasa da zaman zaman diş doktoruna görünmekte fayda var.  Profesyonel bir ağız temizliği kocaman gülümsemeniz için yeterli bir sebep olacaktır.

su-icmek

Konu vücudumuz olduğunda temizlik ve bakım kelimeleri bütünleşiyor. Uçuş uçuş tertemiz saçlar bir kadının baharı simgeleyen en coşkulu yeri. Saçlarım temiz de olsa o ferah görünümden uzak dediğinizi duyar gibiyim. Eğer öyleyse saçlarınızın düzenli bakıma ihtiyacı var. Buradaki anahtar kelime “düzen”. Gelin şimdiye kadar uygulayıp memnun kaldığımız saç maskesini tekrar deneyelim. Henüz öyle bir keşfim olmadı diyorsanız bu keşfi yapmanız için muhteşem bir mevsimdeyiz. Saçlarımıza en iyi gelen bakımı bulup en az haftada bir uygularsak saçlarımızda bahar esintisini görmemek işten bile değil.

cilt-bakimi

Son olarak vücudumuz için bahar temizliği yaparken pozitif olumlamaları atlamayalım. Unutmayın, söylediğiniz her sözün vücudunuz üzerinde iyi ya da kötü bir izdüşümüne rastlarsınız. Hasta olduğunuza dair pembe bir yalanın bir şekilde gerçeğe dönüşmesi, iyileşmek için doktora başvurduğunuzda, randevu günü kendinizi mucizevi bir şekilde iyi hissetmeniz gibi. Güzel şeylerden bahsedelim, kendimizi sevgi sözcükleriyle şımartalım. Baharın enerjisinin vücudunuza girmesine izin verecekseniz, başta iyi düşünmelisiniz ki vücudunuz iyi olmaya fırsat bulsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ