Bahar Temizliğinin Püf Noktaları

Bahar Temizliğinin Püf Noktaları

Bahar mevsimi ağır ve kasvetli kış aylarından sonra nefes almamızı sağlayan, enerjimizin arttığı ve mutluluk hormonlarının daha da çok salgılandığı aylardandır.

Bahar temizliğinin püf noktalarını siz sevgili hanımlara anlattığımızda gerçekten çok şaşıracaksınız. Mutfaklar, özellikle kadınlar için çok önemlidir. Günün çoğu zamanını mutfakta geçiren ya da çalışıp akşam eve gelen kadının en çok vakit harcadığı yerdir mutfak. Ve pratik çözümler arar ki başka işlere yada kendisine zaman ayırabilsin. Ve bu yüzden Bahar temizliğinin püf noktalarını size anlatacağız. Siz de tüm zamanınızı mutfakta, salonda, yatak odasında  harcamayacak, kendinize zaman ayırabileceksiniz.

Bunun için:

Öncelikle odaları kolaçan edin ve dağınıklığı hemen toparlayın. Yerde duran oyuncakları, kırlenti, akşamdan kalma eşyalar vesaireyi. Sehpa ve masa üzerinde akşamdan kalma çay bardağı, meyve tabağı ve buna benzer eşyaları mutfağa kaldırın. Bahar temizliğinin püf noktalarında mutlaka odalara temiz hava girmelidir. Bahar temizliğinin püf noktaları arasında kış mevsimin tüm ağır birikmiş tozları halılara sinmiş olabilir. Bunun için iyice halı şampuanları ile temizleyin. Yada yıkatmaya verin.

Bahar temizliğinin püf noktaları arasında kalorifer peteklerinden çıkan kir ve isin perdelerinizde bıraktığı kalıntılardan kurtulmak için iyice perde şampuanları ile yıkayın. Perdeleriniz tertemiz olduğunda eviniz biraz daha rahat nefes alacaktır. Bunun dışında Bahar temizliğinin püf noktaları arasında koltukların yüzlerini çıkartabiliyorsanız makineye atın. Çıkmıyorsa da Arap sabunu yada kalıp sabun ile sünger yardımı ile iyice ovalayın.

Bahar temizliğinin püf noktaları arasında banyo ve tuvaleti güçlü bir fırça ve temizleyicilerle iyice ovalayın. Mutlaka çamaşır suyu yada güçlü bir temizleyici tuvaletin içine dökün ki, mikroplar kırılsın.

Bahar temizliğinin püf noktalarından bir diğeri, dolap üstlerindeki tozları alın. Yatak ve kanepe altlarındaki tozları temizleme çubuğu aracılığıyla alın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ