Baharatlık Kılıfı Yapımı

Baharatlık Kılıfı Yapımı

Her ne kadar dantelin modası geçti gibi tabirler kullanılmış olsa dantel günümüzde yeniden değerlenmiş ve evlerimizdeki, çeyizlerimizdeki yerini almayı başarmıştır. Eskiden günümüze kadar taşınmış, gelmiş birçok farklı model ve parça vardır. Bunun yanı sıra yeni ortaya çıkmış çok şık parçalar da mevcuttur. Her geçtiğimiz sezon bu parçalara yenileri eklenmektedir. Dantelin kullanım alanı oldukça geniştir. Çeyizlik eşyalardan, dekorasyona, giyim sektöründen, aksesuarlara kadar birçok alan da kullanılmaktadır. Sürekli dantel motifli yeni ürünler de ortaya çıkmaktadır. Evimizdeki eşyalar, objelerin şıklığına şıklık katmak istiyorsanız dantelden yardım alabilirsiniz.

Yeni bir trend, moda olan dantel ile kaplama, kılıf yapmaktır. Mutfağınızdaki kavanozları, baharatlıkları rahatlıkla dantelle kaplayıp, daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Hem sıradanlıktan uzaklaştırmış olacak hem de daha gösterişli olmasını sağlayacaksınız. Dantelin şıklığı mutfaklarınıza yansıyacaktır. Küçük dokunuşlar yaparak çok şık kılıflar elde edebilirsiniz. Tığ oyası, tığ işi bilen hanımların rahatlıkla yapabileceği modeller mevcuttur.

Dantel baharat kılıfı yapmak istiyorsanız sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz. Resimli anlatımlı görselleri inceleyerek, takip ederek sizde kendi baharatlık kılıfınızı kendiniz tasarlayabilirsiniz. Düz örümcek şeklinde örüp daha sonra üstünü ve yanlarını çiçek, yapak gibi motifler ile süsleyebilirsiniz. İlk bakışta zor gibi gözükse de el becerisi olan bayanların rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır. Sizde dantelin zarafetini mutfaklarınızda görmek istiyorsanız vakit kaybetmeden modellerimize göz atabilirsiniz.

Dantel baharatlık kılıfı yapımı oldukça basit ve eğlencelidir. Mutfağınızın rengiyle uyumlu olan renkte ipler seçerek örerseniz daha şık ve gösterişli olacaktır. Ördüğünüz ipin kalitesi önemlidir. Eğer iyi sonuçlar almak istiyorsanız kaliteli iplerle örmenizi tavsiye ederiz. İster tek renk yapabileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak da şık modeller ortaya çıkarabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ