Bahçe İçin Peri Evi Saksı Yapımı

Bahçe İçin Peri Evi Saksı Yapımı

Bahçenizin daha güzel ve huzur veren bir ortam olması için peri evi saksı yapımının detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kendin yap- DIY fikirleri arasında son zamanlarda daha çok bahçe fikirleri popüler olmaya başladı. Bahçeleri klasik görünümden kurtarıp daha güzel alanlara çevirmek için basit fikirleri deneyebilirsiniz. Evinizde bulunan kullanmadığınız ürünleri, taşları veya diğer objeleri saksılar üzerinde kullanarak bahçe fikirleri yaratabilirsiniz. Sizin için bahçenizi peri dünyasına çevirecek peri evi saksı yapımının detaylarını aşamalı olarak hazırladık.

Bahçe İçin Peri Evi Saksı Yapımı Aşamaları

  • İlk olarak süsleyeceğiniz saksının boyutunu seçin. Daha sonra bu saksıya uygun miktarda küçük taşlar, yapıştırıcı, yosunlar ve küçük bir ev- pencere figürü objesi gereklidir.
  • Tüm malzemelerinizi hazırladıktan sonra saksınıza istediğiniz çiçeği ekin.
  • Daha sonra ise saksının bir kenarına aldığınız ev figürü objesini yapıştırın. Ev figürünün etrafına taşları rastgele yapıştırın.
  • Taşların daha doğal durması için içerisine yosunları da eklemeyi unutmayın.
  • Daha sonra üst köşeye de pencere figürünü ekleyin.
  • Peri evi saksınız hazır. Saksının kenarına süslemek amacıyla küçük sandalyeler, odun kabukları ekleyebilirsiniz. Böylelikle bütün bir görüntü elde etmiş olursunuz.
  • Bahçenizde daha büyük saksılarınız için peri evi görünümü yaratmak isterseniz daha büyük kapı ve pencere figürü alarak etrafını buna göre süsleyebilirsiniz. Ayrıca süslemenizde küçük ağaçlar da kullanıp daha farklı bir görünüm de elde edebilirsiniz. Saksının dışına ya da bitkiye peri kızları da ekleyip tamamen peri evini anımsatan bir saksı yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ