Balın Cilde Mucize Etkileri

Balın birçok mucizevi etkisinin olduğu çok uzun yıllardır beri bilinen bir gerçektir. Balın vücuda olduğa kadar cilde de birçok yararı var.

Sivilcelere Karşı Bal Kullanın

Cildinizde sivilce oluşumu başladığında mutlaka baldan yararlanın. Balın antibakteriyel özelliği sayesinde sivilcelenmede ciddi bir azalma görülür. Bal hızlı bir şekilde sivilceleri kurutur. Bunu yaparken de cildi kurutmaz. Sivilcelerin bulunduğu bölgeye bal uyguladığınızda etkisine inanamayacakssınız.

Güneş Yanıklarına Karşı Bal

Balın  antioksidan, anti-enflamatuar, anti bakteriyel özellikleri var. Güneşin etkisi ile oluşan yan etkileri bal ile gidermek mümkün. Alkolsüz bir losyonla balı karıştırıp sorunlu bölgeye düzenli aralıklarla uygulamak gerekir.

Bal Saçları Güçlendiriyor

Balın yapısında bulunan nemlendiriciler saç kırılmalarını ve kopmalarını giderir. Ayrıca saç derisini onarır ve kepek sorununu da ciddi şekilde azaltır. Kuru saçlar bal sayesinde nem kazanır. Banyo yaptıktan sonra bal hafif sulandırılarak saça uygulanmalıdır. Saça iyice yedirildikten sonra kurulanmalıdır. Bal saçları besler ve daha çabuk uzamasını sağlar.

Bal Cildi Yumuşatır

Balın cildi yumuşatıcı özelliği de bulunur. Bal sivilce oluşumunu önlemesinin yanında yumuşacık bi cilde sahip olmanızı da sağlar. Makyajdan sonra yüz bal ile yıkanabilir ve ılık su ile de durulanır.

Bal Kilo Verdirir

Diyet yaparken balı da listeye eklemek gerekir. Şeker yerine bal düzenli olarak kullanılabilir. Ayrıca bitki çaylarında da tatlandırıcı yerine bal kullanılabilir. Bal bağışıklık sistemini güçlenidirdiği gibi kan şekerinin dengelenmesine de yardımcı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ