Canım Anne

Banyo Kesesi Yaptırmanın Faydaları

Banyo Kesesi Yaptırmanın Faydaları

Kese Yaptırmanın Faydaları

Vücudumuz için faydaları olan kese masajının faydaları saymakla bitmiyor. Bizim Türk kültüründe hamamın yeri çok önemlidir.Başta Afyon, Kütahya ve bir çok şehrimizde kaplıca suyu mevcuttur. Ve bir çok sağlık sorunlarına iyi geldiği söylenmektedir. Hamama gittiğimizde mutlaka kese işlemi yaptırırız. Ama günümüzde hamamlara gitmek pek mümkün olmuyor iş imkanları gibi sebeplerde dolayı.Banyonun yapmak oldukça faydalıdır. Ancak bunun yanında kese yaptırmak çok çok faydalıdır.
Uzmanlar 6 ayda bir kese yapmanın çok faydalı olduğunu vücudun nefes aldığını ve derinin yenilendiğini söylemektedirler.

Tavsiyemiz hamama gidemiyorsanız evde banyo yaparken eşinize, kardeşinize, babanıza veya annenize kese yapın ve yaptırın. Vücudunuzun rahatladığını hissedeceksiniz.

Simav Sera

Eğer olurda kaplıcaya gitmek isterseniz Eynal KaplıcalarıSimav gitmenizi tavsiye ederiz. Ortalama 3 kişilik aile 7 günlük 1.000tl ile 650tl arasında maliyetiniz oluyor.

Harika bir suyu var. Hamam 3,5tl Aqua Park (Kaplıca Suyu) 7,5tl büyün gün boyunca gir.Bunun yanın da kaplıcanın hemen yanında seralar var seralarda istediğiniz sebzeleri ücret karşılığında temiz edebilirsiniz.

 

 

Eynal Kaplıcaları Büyük Hamam

Eynal Kaplıcaları Büyük Hamam

Eynal Aqua Park Simav

Eynal Aqua Park Simav

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Banyo Kesesi Yaptırmanın Faydaları şu şekilde sıralayabiliriz;
1-Kan akışını sağlayan damarların daha verimli olmasını ve kan akışının daha düzenli olmasını sağlar bu sayede vücudumuz dinç ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

2-Vücutta biriken toksin atıklarının bir kısmı terleme yoluyla atılır. Kese masajı ile deri üstündeki bazı kozmetik kalıntılar, sabun kalıntıları, terlemeyi önleyici deodorant yağ kalıntıları gibi asit düzeyi bulunan maddeler atılır.

3-Vücutta deri yenilenmesiyle gözle görülür şekilde oluşan kuru bir halde pul pul dökülmeleri de engeller.

4-Deri üstünde oluşmuş bazı ufak sivilce ve benzeri noktaların ortadan kalkmasına yardımcı olur.

5-Selülit oluşumlarını önlemede önemlidir.

6-Deri ve gözeneklerin de oluşan gölge ve leke şeklindeki görünümlerin giderilmesinde etkilidir.

7-Özellikle alın kısmına yapılacak hafif kese masajı tüm günün stresinden kurtulmanızı sağlar.

8-Yüz bölgesindeki siyah noktaların giderilmesi, burun ve çevresindeki yağ seviyesinin orantılamasını sağlayarak duru, güzel bir yüz dokusuna kavuşmasını sağlar.

Bunun yanında Kese Nasıl Yapılmalı, Su ne kadar sıcak olmalı, gibi sorularında cevabını videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Allah Sağlık, Sıhhat ve Afiyet versin…amin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın