Banyo Temizliği Nasıl Yapılır? Banyo Temizliği Püf Noktaları!

Banyo Temizliği Nasıl Yapılır? Banyo Temizliği Püf Noktaları!

Ev temizliği hanımların zamanının büyük bir bölümünü alır. Özellikle ev hanımları temizliğin püf noktaları konusunu merak ederken, çalışan kadınlar da temizlik daha kolay nasıl yapılır, temizlik yapma yöntemleri, pratik temizlik bilgileri gibi konuları araştırarak işlerini kolaylaştırmaya çalışırlar. Banyo temizliği, genel temizliğin en çok zaman alan bölümlerindendir. Hafta da en az 2 defa yapılması gereken banyo temizliği sırasında hangi yolların izleneceğinin bilinmesi temizlik zamanını kısaltır ve daha düzgün ir temizlik yapılmasını sağlar. Canimanne.com olarak temizlik önerilerimize devam ediyoruz. Hızlı Ev İşi ve Temizlik Nasıl Yapılır? Konulu içeriğimiz de sizler tarafından yoğun ilgi gören yazılarımızdandır.

banyo-temizligi
Banyo Temizliği Nasıl Yapılır?

Banyo Temizliği Sırasında Dikkat Edilecekler

Banyolar evin en dağınık ve karışık bölümlerindendir. Çünkü banyolarımızda pek çok şey bulunur. Banyo temizliği sırasında etraftaki saçları temizlemek, saç fırçalarını, saç boyalarını, makyaj malzemelerini toplamak ve düzenlemek en zor kısımdır. Banyolarda saç boyaları ve diğer kozmetik malzemelerinin dökülme ve dolapları, rafları kirletme olasılığı da yüksektir.

banyo-temizligi

Banyo Temizliği Nasıl Yapılır?

Sirke, banyoların temizliği sırasında kullanılan etkili yöntemlerden biridir. bir sprey şişesine su ve sirke karıştırılarak koyulur ve yüzeylere püskürtülürse hijyenik bir temizlik sağlanabilir. Sirkeli suyu banyodaki yüzeylerde birkaç dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Daha sonra çamaşır sodası suyla karıştırılarak tüm banyo bu suyla silinebilir.

banyo-temizligi
Banyo Lavabosu Temizliği

Banyo Lavabosu Temizliği

Banyo lavabosu temizlemek, banyo temizliği nasıl yapılır konusunun önemli noktasıdır. Banyo lavabosu çamaşır sodası, karbonat, greyfurt, portakal veya limon suyu, lavanta yağının karıştırılmasıyla hazırlanan suyla temizlenebilir. Böylece hem tertemiz olur, hem de banyonuz mis gibi kokar.  

banyo-temizligi
Banyo Küveti Temizliği

Banyo Küveti Temizliği

Banyo küveti nasıl temizlenir diyorsanız, lavabo için hazırladığınız karışımla küveti de temizleyebilirsiniz. Küvetteki pas lekeleri sirkeli su ile ovularak giderilebilir.

banyo-temizligi
Banyolar Nasıl Temizlenir?

Banyo Fayansı Temizliği

Banyo fayansı temizliği için ise kimyasal içerikli olanlardan uzak durmak kaydıyla yüzey temizleyicilerden yararlanabilirsiniz. Sprey şişesiyle bu temizleyiciyi fayanslara püskürtün, bir süre bekletin ve durulayın.

banyo-temizligi
Banyo Fayansı Temizliği
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ