Banyo Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo temizliği yaparken uymanız gereken ve dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Aksi halde banyonuzu temizliyorum zannederken daha fazla bakteri oluşumuna sebep olabilirisiniz.

Banyo temizliği yapılırken yapılan hatalar ve banyo temizliğinde dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıdaki gibidir. Sizlerde bu noktalara dikkat ederek daha doğru ve etkili bir temizlik yapabilirsiniz.

banyo-temizliginde-dikkat-edilmesi-gerekenler

  • Banyo aynaları silinirken en çok yapılan hatalar arasında aynaların yukarıdan aşağı doğru silinmesi yer alır. Bu hataya düşmemelisiniz. Baştan başlayarak oval hareketler ile mümkünse mikro fiber bir bezle silmelisiniz. Eğer mikro fiber bir bez yoksa da gazete kağıdını kullanabilirsiniz. Hemen hemen o da aynı etkiyi sağlayacaktır.
  • Banyo temizliğinin en zor kısımlarından biri de duşakabin temizliğidir. Banyo sonrasında oluşan su damlalarını çıkarmak, yok etmek bir hayli zordur. İnatçı lekelerden kurtulmak için mikro fiber bez kullanmalı ve duşakabin camlarını aynaları sildiğiniz deterjanla silmelisiniz.

banyo-temizliginde-dikkat-edilmesi-gerekenler

  • Banyo temizliğinde ve hijyeninde yapılan bir diğer hata ise banyo sonrasında havluların banyoya asılmasıdır. Nemli olarak banyoya asılan havlular bakteri oluşturmaya başlayacak ve banyonun daha fazla nemlenmesine neden olacaktır. Bunu önlemek için ise havlularınızı banyodan sonra balkona asınız ve banyonuzu iyice havalandırınız.
  • Tuvalet fırçasını kullandıktan sonra hemen yerine koymakta yapılan diğer hatalar arasındadır. Bunun yerine kurumasını bekledikten sonra yerine koyunuz.

banyo-temizliginde-dikkat-edilmesi-gerekenler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ