Banyo Yapmanın Püf Noktaları

Banyo Yapmanın Püf Noktaları

   Banyo yaparken bazı noktalara dikkat etmenizde fayda vardır. Banyo yaparken dikkat etmemiz gerekenlerden kısaca bahsedeceğiz. Sabah duş almanız gözenekleri kapatacağından üzerinizdeki yorgunluk ve mahmurluğu alacaktır. Banyoya girmeden önce eğer yüzünüzde makyaj varsa temizleyip öyle banyoya girmeniz en doğrusu olacaktır. Çünkü her ne kadar banyo yapacak da olsanız derinlemesine temizlik için öncelikle yüzünüzdeki makyajın iyice temizlenmesi gerekmektedir. Kol, dirsek, bacaklarınız, kollarınızı iyice keseleyin.

banyo-yapmanin-puf-noktalari-4

Kan dolaşımını hızlandıracağından size iyi gelecektir. Sırtınıza yetişemediğiniz yerleri banyo fırçası ile fırçalayabilirsiniz. Sırt bölgesinde yağlanma ve sivilce oluşumu fazla olacağı için temizlenmesine dikkat etmelisiniz. Banyo yaparken yıkanmaya baş bölgesinden aşağı doğru devam etmeniz daha doğru bir tercih olacaktır. Yıkandığınız su ne çok sıcak ne e çok soğuk olsun. Banyo için en ideal su sıcaklığı ılık olmasıdır. Her bölgenizi iyice keseledikten sonra bolca durulanınız. Durulanma işlemi önemlidir.

banyo-yapmanin-puf-noktalari-3

Hiçbir yerinizde köpük kalmadığından emin olmalısınız. Su sesi ve suyun vücudunuzda oluşturduğu rahatlık size yarayacaktır. Banyo yaparken doğal içerikli banyo temizlik ürünlerini kullanmaya özen göstermelisiniz. Çok fazla kimyasal içeren ürünler cildinize zarar verebilir.

banyo-yapmanin-puf-noktalari-2

Saç ve vücudunuz için uygun temizlik ürünlerini kullanınız. Yağlı cilde sahipseniz eğer kuru ciltler için kullanılan ürünleri kullanırsanız ters tepki yapabilir ve cilt dengenizi bozabilir. Bu yüzden cilt tipinize uygun ürünleri tercih etmelisiniz. Saçlarınız için besleyici yağlar, kremler kullanabilirsiniz. Ancak doğal içerikli olan ürünleri kullanmanız önemlidir. iyice durulandığınızdan emin olduktan sonra çıkıp iyice kurulanın.

banyo-yapmanin-puf-noktalari-1

Vücudunuza uygun nemlendirici ile tüm vücudunuza masaj yapmak sizi rahatlatacaktır. Kulak içlerinizin temizliğine dikkat etmelisiniz. Banyodan sonra kurulayıp iyice temizleyiniz. Giyinme işlemine geçmeden önce birkaç dakika dinlenme molası vermeniz size iyi gelecektir.

banyo-yapmanin-puf-noktalari-5

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ