Bardaktaki Lekeler Nasıl Çıkartılır?

Bardaktaki Lekeler Nasıl Çıkartılır?

  Bardakta oluşan lekeler, özellikle de su lekeleri çoğu kadının canını sıkmaktadır. Bulaşık makineleri her ne kadar bayanlar için kurtarıcı olsa da bazen sorun yaratabiliyor. Bulaşıkların yanlış dizilmesinden veya suların kireçli olmasından ötürü bardaklarda su lekeleri oluşabiliyor. Deterjan seçimi bu yüzden çok önemlidir. Kaliteli deterjanları kullanırsanız eğer lekelenmeler ile daha az karşılaşırsınız.

bardaktaki-lekeler-nasil-cikartilir-1

Bardakta oluşan çay lekeleri, kireç lekeleri ve su lekelerini önlemek için arada bulaşık makinenize çamaşır suyu ekleyebilirsiniz. Arada yapacağınız bu işlem makinenize zarar vermez ve bulaşıklarınızın lekelenmelerini önler.

bardaktaki-lekeler-nasil-cikartilir-5

Her ne kadar dikkat etseniz yukarıdaki işlemi uygulasanız bile bazen işe yaramayabilir. Bunun için yapmanız gereken işlem ise ılık suyun içine sirke döküp bardaklarınızı bu suyun içinde yıkamaktır. Ayrıca eğer inatçı lekelenmeler var ise bunlar içinde diş macunu ile ovarak kurtulabilirsiniz.

Bulaşıklarınız makinede yıkıyorsanız. Makine yıkamayı bitirdikten yarım saat sonra kapağını açarsanız lekelenmeleri azaltmış olursunuz. Eğer kapağını biter bitmez açarsanız su damlaları süzülmeden leke oluşturacaktır. Bunu engellemek için yarım saat beklemeniz yeterli olur.

bardaktaki-lekeler-nasil-cikartilir-4

Bardağınızdaki çay ve kahve lekeleri çıkmıyorsa süngere karbonat döküp ovalayınız ve bol su ile durulayınız. İnatçı lekelerin çıktığını göreceksiniz.

Eğer ki çamaşır suyu kullanmaktan rahatsız olmuyorsanız bardaklarınızı bir kabın içerisine koyup üzerini aşacak kadar su ekleyiniz ve çamaşır suyu döküp 1-2 saat bu suyun içerisinde bekletiniz. Ardından yıkayarak bolca durulayınız. Bardaklarınızın pırıl pırıl ve tertemiz olduğunu göreceksiniz.

bardaktaki-lekeler-nasil-cikartilir-3

  Porselen fincanlarınız için ise özel olarak satılan porselen temizleme ürünlerini kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda karbonat ve sirke ile de temizleyerek lekelerden kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda porselen bardaklarınız ve fincanlarınız için diş temizleme tozlarını da kullanabilirsiniz. İşe yaradığını göreceksiniz.

bardaktaki-lekeler-nasil-cikartilir-2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ