Canım Anne

Başbakanlık Bursu Ne Kadar?

Başbakanlık Bursu Ne Kadar?

Başbakanlık bursu ne kadar, 2019 burs miktarı, burs neden kesilir, burs hakkında tüm merak edilenleri içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Başbakanlık bursu her yıl üniversiteye yeni başlayanların başvurduğu ve her ay belli bir miktar geri ödemesiz olarak verilen eğitim desteğidir. Başbakanlık bursu sadece belli sayıda ve özellikte öğrencilere verilmektedir. Ailelerin eğitim masraflarında destek açısından oldukça önemli olan burs ve krediler üniversite eğitimi boyunca normal eğitim süresini aşmayacak şekilde verilmektedir. Başbakanlık bursunu kimler alabilir sorusunun cevabı ise belli kriterlere bağlı olarak verilmektedir.

Başbakanlık Bursu Kimlere Verilmektedir?

Başbakanlık bursu:

  • Üniversiteye giriş sınavında başarılı olan ve belli bir sıralamaya giren kişilere,
  • Gazi, şehit, yetim çocuklarına,
  • Maddi durumu kötü olan ailelerin çocuklarına verilmektedir.

Başbakanlık Bursu Ne Kadar?

2019 yılı itibari ile başbakanlık bursu 500 TL oldu. Burs almaya hak kazanan öğrenciler eğitim süreleri boyunca 3 ay tatilleri de dahil olmak üzere 500 TL başbakanlık bursu alıyor. Aynı şekilde geri ödemeli kredi alanlarda da aylık 500 TL alıyor. Eğitim süresi bittiğinde geri ödemeli burs alan kişiler taksitlendirme yaparak bu parayı her ay geri ödüyor.

Başbakanlık Bursu Neden Kesilir?

Başbakanlık bursu öğrencilerin her dönem belli bir not ortalaması altına düşmesi nedeniyle kesilmektedir. Özellikle alt devreden 12 kredilik dersin olması bursun kesilip krediye dönüşmesini sağlamaktadır. Kısacası burs kesildiğinde yine her ay para alırsınız ama bu geri ödemeli krediye dönüşmüştür. Okul bittiğinde tekrar aldığınız kadarını geri ödersiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi