Canım Anne

Bayan örgü yelek modeli ve anlatımı

Bayan örgü yelek modeli ve anlatımı

Bayan örgü yelek modeli ve anlatımı

Bayan örgü yelek modeli ve anlatımı

Model Adı / No

Kullanılan İplikler

Kullanılan Renkler

Zorluk Derecesi

Tığ No

Şiş No

Tığ Şiş No

Beden

Yaş Grubu

Örgü Şekli

Ek Malzemeler

Mevsim

Kategori

Alt Kategori

:

:

:

:

:

:

:

:

:

:

:

:

:

:

Yelek

Bonbon Kristal

98228 (2 Yumak)

Kolay

4.5

38

Yetişkin

Düz Örgü, Haraşo Örgü

5 adet düğme, 50cm Desenli Kumaş

Her Mevsim

Kadın

Yelek

Modelin Yapılışı

SOL ÖN :
1 ilmek başlanır, 5 sıra haraşo örgü ile devam edilirken yanlardan 1’er ilmek artırılarak yeleğin ön sivri uçları oluşturulur. Daha sonra yanlardan 5’er ilmek haraşo orta ilmekler düz olarak örülür. 14 cm bu şekilde örülüp üçgen kısımlar yapılır. Ön patlar için 5 ilmek haraşo örülürken kalan ilmekler düz örülür. Beden boyu 20 cm de kol evi için 1+1+1+1 ilmek kesilir. Kol kenarları ve ön pat yine haraşo örülerek omuza doğru yükseltilir. Kol kesimi yapıldığı anda ön pattan da her sırada 1 ilmek ( düz ilmeklerden) kesilip omuz kısmında sadece 10 ilmek haraşo kalır ve arka yaka ortasına kadar örülür.

SAĞ ÖN :
Sol ön parçada yapılan sıralı işlemler tekrarlanarak örülür.Ön pata 8,5 cm ara ile 3 ilik açılır. Arka yaka ortasında her 2 ön bedenden gelen haraşo kısımlar dikilir.

ARKA :
Desenli kumaş sporcu atlet kesimi şeklinde biçilir, desenler iç kısımdan da görülecek şekilde 2 kat olarak , arka yaka ve yanlardan ön bedene dikilerek bitirilir.

CEP KAPAĞI :
21 ilmek başlanır, 4 sıra haraşo örülür, daha sonra yanlardan her sırada 2’şer ilmek kesilerek uç kısımda tek ilmekle bitirilir ve yeleğin sivri kısımlarına dikilir üstleri 1’er düğme ile süslenir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın