Canım Anne

Örgü Yelek Modelleri

Örgü Yelek Modelleri

Örgü örmeyi hiç ayırt etmeden her mevsimde seven hanımların, yaz kış örebilecekleri yegane giysi yeleklerdir desek sanıyoruz ki abartmış olmayız. Uykudan kalkınca, serin havalarda sırtınızı ve omuzlarınızı ısıtıp koruyacak yeleklerin mevsimi asla geçmez diye düşünüyoruz.

orgu-yelek-modelleri-3

Örgüler oldukça fazla çeşit içermekle beraber en çok bilinen ve tercih edilenleri tığ ve şiş işi örgülerdir. Şişle örülen yelek örneklerinin yanı sıra artık hanımlar tığ işi örgü modelleri ile ilgili de epey bir ilerleme kaydetmiş görünüyorlar.

orgu-yelek-modelleri-1

Örme işlerinde bize göre her hanımın söyleyecek bir sözü mutlaka vardır. Çünkü örgü hayatlarımıza daha çocukken girmeye başlıyor. Büyükanne ziyaretleri ile başlar genelde örgü deneyimleri. Şişe ilmek atmak, tığla zincir çekmekle açılışı yapar kız çocukları. Bildiklerini seve seve küçük hanımlara öğreten büyükler de aldıkları sonuç karşısında epey mutlu olduklarını gizlemezler.

orgu-yelek-modelleri-4

Biz bu yazımızda kolay örgü yelek örnekleri ile yola çıkıp örgü yelek yapımı hakkında bilgilerimizi ve modellerimizi aktarmak istiyoruz. Yazlık yeleklerinizi ince merserize ve pamuk bazlı iplerle örmeniz doğru olacaktır. Soğuk havalar içinse tavsiyemiz yün ve yine koton daha kalın örgü ipleriyle yelek yapmanızdır. Yelek modellerini incelediğinizde bile öyle çok örnekle karşılaşabilirsiniz ki altı üstü yelek dediğiniz bir giysinin bile ne kadar kapsamlı çeşitler içerdiğini görebilirsiniz. Yeleğinizi giyeceğiniz vakte ve duruma göre örgü ipi seçimi yaptıktan sonra ister düşük kollu, ister oyuk kollu yapmak ya da ister uzun ister kısa yapmak tamamen sizin paşa keyfinize ve hoş zevkinize kalmış. Sizi her durumda ve ortamda hem şık gösterecek hem de koruyup kollayacak yeleklere gardırobunuzda hatırı sayılır bir yer ayırmanızı öneriyoruz sevgili hanımlar. Haydi artık daha fazla oyalanmayın ve hemen örgü yelek modelleri ile tanışın.

orgu-yelek-modelleri-2

Sitemizdeki yüzlerce örgü modeli ile sıcacık bir kış geçirmek için örgü modelleri kategormizi de ziyaret etmenizi öneririz. Bu modelleri ve beğendiğiniz her sayfayı sosyal medya hesaplarınızdan  da paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın