Örgü Yelek Modelleri

Örgü Yelek Modelleri

Örgü yelek modelleri örmeyi hiç ayırt etmeden her mevsimde seven hanımların, yaz kış kullanımı olan uykudan kalkınca, serin havalarda sırtınızı ve omuzlarınızı ısıtıp koruyacak yeleklerin mevsimi asla geçmez diye düşünüyoruz.

Örgüler oldukça fazla çeşit içermekle beraber en çok bilinen ve tercih edilenleri tığ ve şiş işi örgülerdir. Şişle örülen yelek örneklerinin yanı sıra artık hanımlar tığ işi örgü modelleri ile ilgili de epey bir ilerleme kaydetmiş görünüyorlar.

Örme işlerinde bize göre her hanımın söyleyecek bir sözü mutlaka vardır. Çünkü örgü hayatlarımıza daha çocukken girmeye başlıyor. Büyükanne ziyaretleri ile başlar genelde örgü deneyimleri. Şişe ilmek atmak, tığla zincir çekmekle açılışı yapar kız çocukları. Bildiklerini seve seve küçük hanımlara öğreten büyükler de aldıkları sonuç karşısında epey mutlu olduklarını gizlemezler.

Yelek modellerini incelediğinizde bile öyle çok örnekle karşılaşabilirsiniz ki altı üstü yelek dediğiniz bir giysinin bile ne kadar kapsamlı çeşitler içerdiğini görebilirsiniz. Yeleğinizi giyeceğiniz vakte ve duruma göre örgü ipi seçimi yaptıktan sonra ister düşük kollu, ister oyuk kollu yapmak ya da ister uzun ister kısa yapmak tamamen sizin paşa keyfinize ve hoş zevkinize kalmış.

Fıstıklı su taşı yelek modeli

Beden ölçüsü 38 bedenler için uygundur.

Ölçüler: Omuzdan etek kısmına 64 santim

Eni ise 43 santim olarak örülmüştür.

Ön zincir sayı 90

Arka için 161 zincir çekilmiştir.

Angora tüylü ip kullanımı 2,5 yumak ip gitmiştir.

Elinize yatkın tığ seçebilirsiniz.

İlk olarak ön kısmını yapıyoruz 90 zincir çekelim, her zincire trabzan uygulaması yapıp sıra sonuna gidelim, toplamda üç sıra trabzan uyguluyoruz. Beş zincir çekip geri dönelim, aralarda zincir çekmeden su taşı modelini uyguluyoruz. Son kısma toplamda sekiz kenar trabzanı yapıyoruz. İki sıra su taşı modeli uygulayıp fıstık modelini aralarda dört zincir çekerek yapmaya başlıyoruz. Örnek uygulaması bu şekilde devam etmektedir. Kol ayrımları ve detaylı yapılışı için video anlatımını izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Örgü, yetişkin yelek modelleri, gelin yelekleri, tığ işi örgü yelek modeli hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ